Wiadomości z Bytomia

Powrót do korzeni z Bytomskim Kwietnikiem

  • Dodano: 2023-06-09 09:30, aktualizacja: 2023-06-09 12:28

Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta po raz piąty zaprasza mieszkańców Bytomia oraz sąsiednich miast do spędzenia czasu na Polanie Piknikowej w Parku Miejskim im. F. Kachla. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest powrót do korzeni - odpoczynek na łonie natury i radość z obcowania z przyrodą.

 - We współczesnym pędzącym świecie, pragniemy się zatrzymać, zwolnić i zadbać o swój dobrostan, powrócić do korzeni, do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu będzie nam po prostu lepiej. Osoby w każdym wieku zachęcamy do przyjścia z kocykiem, koszem piknikowym i dobrym nastrojem - mówi Agata Cichoń z Pięknej Strony Miasta.

Strefa rękodzieła

Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie strefy rękodzieła, w której lokalni wytwórcy będą prezentować i sprzedawać swoje produkty. Będą też wystawy, wykłady i strefa dla dzieci.

Wymień się rośliną

Punktem programu, który pojawia się w każdej edycji tej proekologicznej imprezy jest wymiana roślin. To doskonała okazja do zaprezentowania i podzielenia się swoimi egzemplarzami sadzonek. Mogą to być zarówno kwiaty doniczkowe, ogrodowe lub balkonowe. Tego dnia będzie można nie tylko podzielić się szczepką, ale też oddać kwiatek w dobre ręce. Ważne jest, żeby na wymianę przynosić tylko zdrowe rośliny.

Finałem tegorocznego Bytomskiego Kwietnika będzie koncert lokalnego jazzowego zespołu Silesian Brass Quartet, który mamy nadzieję porwie uczestników wydarzenia do tańca.

bytomski kwietnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również