Ponad 740 tys. zł na remont przedszkola w Bytomiu. Budynek zyska nowe ocieplenie
Trwają roboty budowlane w Przedszkolu Miejskim nr 24 przy ul. gen. Niedźwiadka Okulickiego, gdzie w ramach unijnej dotacji realizowany jest projekt Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Bytomiu. Po remoncie poprawi się estetyka budynku, ale też jego efektywność energetyczna.
Co już wykonano w ramach inwestycji?
W ramach inwestycji wykonana została już m.in. izolacja termiczna i przeciwwilgociowa od wejścia głównego do naroża chodnikowego przy ogrodzeniu. Ocieplona została też tylna część budynku oraz wymieniona została większość okien.
Docieplony zostanie także dach przedszkola, a remontu doczeka się także instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Prace realizuje bytomska firma Infopolgaz, a koszt inwestycji wraz z nadzorami inwestorskimi to ponad 740 tys. zł.
Prace mają się zakończyć do końca roku.
Unijne dofinansowanie dla bytomskich przedszkoli
Wartość projektu „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Bytomiu” to łącznie prawie 2,7 mln zł, z czego około 2,3 mln zł to unijne dofinansowanie, jakie pozyskało miasto Bytom. Projekt w całości obejmuje termomodernizację dwóch przedszkoli: Przedszkola Miejskiego nr 24 przy ul. Niedźwiadka-Okulickiego 12b w Śródmieściu oraz Przedszkola Miejskiego nr 44 przy ul. Reptowskiej 26 w Miechowicach. Warto wspomnieć, że częścią projektu będą także działania edukacyjno-informacyjne związane z realizowanymi inwestycjami.
Projekt realizowany w ramach FESL
Projekt dofinansowany w ramach FESL działanie 2.2. Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT).
















Dodaj komentarz