Ponad 740 tys. zł na remont przedszkola w Bytomiu. Budynek zyska nowe ocieplenie

Czas czytania: 3 min.

Trwają roboty budowlane w Przedszkolu Miejskim nr 24 przy ul. gen. Niedźwiadka Okulickiego, gdzie w ramach unijnej dotacji realizowany jest projekt Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Bytomiu. Po remoncie poprawi się estetyka budynku, ale też jego efektywność energetyczna.

Co już wykonano w ramach inwestycji?

W ramach inwestycji wykonana została już m.in. izolacja termiczna i przeciwwilgociowa od wejścia głównego do naroża chodnikowego przy ogrodzeniu. Ocieplona została też tylna część budynku oraz wymieniona została większość okien.

Docieplony zostanie także dach przedszkola, a remontu doczeka się także instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Prace realizuje bytomska firma Infopolgaz, a koszt inwestycji wraz z nadzorami inwestorskimi to ponad 740 tys. zł.

Prace mają się zakończyć do końca roku.

Unijne dofinansowanie dla bytomskich przedszkoli

Wartość projektu „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Bytomiu” to łącznie prawie 2,7 mln zł, z czego około 2,3 mln zł to unijne dofinansowanie, jakie pozyskało miasto Bytom. Projekt w całości obejmuje termomodernizację dwóch przedszkoli: Przedszkola Miejskiego nr 24 przy ul. Niedźwiadka-Okulickiego 12b w Śródmieściu oraz Przedszkola Miejskiego nr 44 przy ul. Reptowskiej 26 w Miechowicach. Warto wspomnieć, że częścią projektu będą także działania edukacyjno-informacyjne związane z realizowanymi inwestycjami.

Projekt realizowany w ramach FESL

Projekt dofinansowany w ramach FESL działanie 2.2. Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT).

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe