Wiadomości z Bytomia

Potrącenie pieszego na pasach przez ciężarówkę

  • Dodano: 2018-11-15 09:30

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności przedwczorajszego wypadku, do którego doszło przy placu Wolskiego. Jadący samochodem ciężarowym 58-latek potrącił na pasach mężczyznę. 42-letni bytomianin z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj przed godziną 12.00 przy placu Wolskiego w Bytomiu. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 42-latek prawdopodobnie nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej. Bytomianin stojąc przed przejściem dla pieszych w oczekiwaniu na zielone światło nagle wszedł na pasy mimo czerwonego światła wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Na skutek zdarzenia bytomianin z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. 58-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego. Niepokojąco zauważalne jest, że piesi coraz częściej przechodząc przez pasy mają założone na uszach słuchawki lub zapatrzeni są w telefon komórkowy. Powoduje to, że ich czujność jest ograniczona i nie są w stanie zareagować na ewentualne zagrożenie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.