Wiadomości z Bytomia

Ponownie rusza interna w Jedynce

  • Dodano: 2020-11-19 06:30, aktualizacja: 2020-11-18 16:38

Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu wznowił przyjęcia.

Jest to możliwe, ponieważ Wojewoda Śląski po rozmowie z Prezydentem Bytomia na temat zabezpieczenia pacjentów internistycznych w Bytomiu, wycofał swoją pierwotną decyzję o utworzeniu trzeciego oddziału covidowego w "Jedynce".

Przypomnijmy, że "Jedynka" na polecenie wojewody przez ostatnie dni bardzo intensywnie przygotowywała się do otwarcia 21-łóżkowego oddziału covidowego. W trakcie remontu zostało dostosowane osobne piętro, postawiono śluzę, która miała tworzyć strefę buforu bezpieczeństwa w kontakcie personel-pacjent.

Co najważniejsze i najtrudniejsze w obecnej sytuacji nieustannego braku wyspecjalizowanej kadry – udało się skompletować zespół lekarzy i pielęgniarek. Mieli w nim pracować przede wszystkim lekarze z interny i dlatego ten oddział wstrzymał przyjęcia.

17 listopada władze szpitala otrzymały oficjalną informację o uchyleniu niedawnej decyzji. W miejskim szpitalu tak więc nadal pracują dwa oddziały, które łącznie mają 66 łóżek dla pacjentów z COVID-19 (dwa z nich są z respiratorami). Miejsca te mają zabezpieczony dostęp do tlenu.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.