Wiadomości z Bytomia

Polska vs. Francja

  • Dodano: 2018-09-11 07:45, aktualizacja: 2018-09-11 07:10

Zdecydowaną przewagą bokserska reprezentacja Polski kobiet pokonała Francuzki. To udany debiut nowej trenerki kadry narodowej kobiet Karoliny Michalczuk. Hala na Skarpie wypełniona była kibicami biało-czerwonych barw.

Cieszę się, że historia zatoczyła koło i możemy ponownie w tym legendarnym dla boksu miejscu przeżywać wspaniałe emocje sportowe – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

To właśnie tu przed laty była Hala GKS Szombierki, która urosła do rangi kuźni niezapomnianych talentów. Stąd wywodził się jeden z najlepszych trenerów i pięściarzy - mistrz Europy (1977), dwukrotny brązowy medalista olimpijski z Monachium (1972) i Montrealu (1976) – Leszek Błażyński. Tu odbywały się emocjonujące walki i mecze ligowe – dodał.

W reprezentacji Polski rękawice ubrały: Adriana Marczewska, Milena Zglenicka, Sandra Drabik, Laura Grzyb, Anna Góralska, Sandra Kruk, Aneta Rygielska, Natalia Barbusińska, Karolina Koszewa oraz Elżbieta Wójcik. Na 10 walk tylko w dwóch zwyciężyły rywalki. To spotkanie było przygotowaniem do osiągnięcia celu jaki Polski Związek Bokserski postawił przed nowym selekcjonerem – kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.