Wiadomości z Bytomia

Policyjne motocykle już na drogach

  • Dodano: 2020-04-17 06:45, aktualizacja: 2020-04-17 06:56

Wiosenna aura powoduje, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania. Także policyjne motocykle zostały odpowiednio przygotowane i wyruszyły już w pierwsze patrole po drogach Bytomia.

Wiosenna aura i wysokie temperatury sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów

Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.

By zapewnić bezpieczeństwo na drogach, również miłośnikom "dwóch kółek", policjanci bytomskiej drogówki także pełnią służbę na motocyklach. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Stróże prawa będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze. Natomiast w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi będą stosować przewidziane prawem środki. Wszystko po to, aby trwający sezon motocyklowy był bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu.

Apelujemy do podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również