Wiadomości z Bytomia

Policyjne motocykle już na drogach

  • Dodano: 2020-04-17 06:45, aktualizacja: 2020-04-17 06:56

Wiosenna aura powoduje, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania. Także policyjne motocykle zostały odpowiednio przygotowane i wyruszyły już w pierwsze patrole po drogach Bytomia.

Wiosenna aura i wysokie temperatury sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów

Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.

By zapewnić bezpieczeństwo na drogach, również miłośnikom "dwóch kółek", policjanci bytomskiej drogówki także pełnią służbę na motocyklach. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Stróże prawa będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze. Natomiast w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi będą stosować przewidziane prawem środki. Wszystko po to, aby trwający sezon motocyklowy był bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu.

Apelujemy do podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.