Wiadomości z Bytomia

Policjanci zatrzymali BMW z narkotykami i dzieckiem na tylnym siedzeniu [VIDEO]

  • Dodano: 2024-06-28 11:15

Policjanci bytomskiej drogówki ruszyli w pościg za kierującym BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przyczyn tego zachowania było wiele. Poruszający się na „podwójnym gazie” 35-latek nie miał prawka, za to miał przy sobie narkotyki. Stwarzając zagrożenie na drodze, przewoził pasażerów, jednym z nich było dziecko. A to niestety nie wszystko...

Zwykły dzień z niecodzienną sytuacją

Podczas ostatnich działań bytomscy stróże prawa Wydziału Ruchu Drogowego, starsi sierżanci rozpoczęli pomiar prędkości na ulicy Celnej w Bytomiu. W trakcie czynności w związku z zadaniami służbowymi na miejscu była także obecna rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, która zarejestrowała ich działanie...

Jeden z mundurowych wykonał „pierwszy strzał” urządzeniem w kierunku BMW, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość, po czym podjął próbę zatrzymania samochodu do kontroli. Niestety mężczyzna siedzący za kółkiem nie miał zamiaru spotkać się z policjantami. Pojazd zwolnił, po czym gwałtownie ruszył, mijając stojącego na jezdni funkcjonariusza.

Reakcja drogówki była natychmiastowa, ruszyli w pościg za kierującym, który popełniał podczas jazdy szereg wykroczeń, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym zarówno dla siebie, pasażerów, jak i innych użytkowników drogi. Niebezpieczne wyprzedzanie w miejscach, w których jest to zabronione, wyprzedzanie kilku pojazdów ze znaczną prędkością powodowało, że inni kierowcy musieli gwałtownie hamować i zjeżdżać na pobocze.

Przewoził dziecko po narkotykach

Brawurowy kierujący został zatrzymany przez drogówkę na Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego. W BMW znajdowali się pasażerowie, jednym z nich było dziecko. Jak ustalono mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, zamiast „prawka” miał przy sobie coś innegoŚ

Podczas zatrzymania 35-latek usiłował wyrzucić swoją torbę, po sprawdzeniu jej zawartości policjanci ujawnili w niej narkotyki. Ponadto został przebadany za pomocą narkotestera i jak się okazało kierował pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu. BMW bez badań technicznych, bez ubezpieczenia OC zostało usunięte z drogi.

Kierujący dopuścił się szeregu przestępstw i wykroczeń, teraz grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i więzienie. Ile lat?

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego mu grozi do 2 lat więzienia. Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również