Wiadomości z Bytomia

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas 27 Finału WOŚP w Bytomiu

  • Dodano: 2019-01-15 09:30

Bytomscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed finałem spotkali się z wolontariuszami przypominając im podstawowe zasady bezpieczeństwa. W trakcie trwania XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki były prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Również jak co roku, pilnowali porządku na imprezach oraz asystowali podczas konwojów zebranych pieniędzy.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z wolontariuszami

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu wolontariuszy z Bytomia. Wśród nich były osoby młodsze oraz starsze. Wszystkim zwrócono uwagę na fakt, że ich bezpieczeństwo jest najważniejsze. Przypomniano im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Podczas trwania XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bytomscy stróże prawa zabezpieczali imprezy z nim związane. Celem policyjnych działań było niedopuszczenie do popełniania rozbojów na wolontariuszach oraz innych przestępstw na ich szkodę. Ochrona bezpieczeństwa i porządku, w tym zapewnienie porządku w miejscach publicznych, a w szczególności w rejonach organizowanych imprez - przed w trakcie oraz po ich zakończeniu. Ujawnianie przypadków wyłudzania datków przez fałszywych kwestujących.

Jak funkcjonariusze zabezpieczali zbiórki WOŚP?

Stróże prawa czuwali, aby zbiórki prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. Mundurowi zabezpieczali przejazd rowerowy Orkiestrowej Masy Krytycznej, której trasa prowadziła ulicami miasta. Zabezpieczenie XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegało bez zakłóceń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.