Wiadomości z Bytomia

Policjanci odwiedzili dzieci na basenie

  • Dodano: 2022-07-04 06:30, aktualizacja: 2022-07-03 18:05

Bytomscy mundurowi spotkali się z dziećmi w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" Stróże prawa odwiedzili kąpielisko miejskie przy ulicy Wrocławskiej.

Spotkanie było też okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa podczas wakacji.

Właśnie rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, policjanci prowadzą ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Do akcji aktywnie włączyli się również bytomscy mundurowi. Policjanci odwiedzili basen przy ulicy Wrocławskiej. Mundurowi uczyli i radzili, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Wśród wypoczywających promowano odpowiedzialne postawy, a opiekunom zwracano uwagę na konieczność stałego pilnowania małych dzieci i przypominania im reguł bezpiecznego wypoczynku.

Przypomina się o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach zbiorników wodnych:

  • kąpmy się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych
  • dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych
  • gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki
  • po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego
  • nie skaczmy "na główkę". Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie
  • materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek jeziora
  • nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu
  • nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu, w którym odpoczywamy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również