Wiadomości z Bytomia

Policjanci i żołnierze na ulicach Bytomia

 • Dodano: 2020-04-06 08:45, aktualizacja: 2020-04-06 08:52


Weekend to dla nas czas wytężonej służby. Bytomscy stróże prawa wspólnie z żołnierzami i strażnikami miejskimi kontrolują miejsca objęte zakazem. Wobec osób łamiących obowiązujące zasady wyciągają surowe konsekwencje. Za złamanie zakazów grozi kara nawet do 30 tys. zł.

Słoneczny weekend to czas wzmożonych działań dla mundurowych. Na ulicach naszego miasta pojawiło się jeszcze więcej patroli zmotoryzowanych, ale przede wszystkim patroli pieszych. Bytomskich policjantów wspomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Strażnicy Miejscy. Mundurowi sprawdzają, czy miejsca objęte zakazem są opustoszałe oraz, czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi. Patrolowane są przede wszystkim okolice sklepów, ciągów handlowych, rynku, przystanków autobusowych, tramwajowych, skwery, place zabaw, a także parki. Sprawdzany jest także limit pasażerów w zbiorowym transporcie miejskim, jak również kontrolowane samochody osobowe. Jednocześnie w dalszym ciągu głównie dzielnicowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Funkcjonariusze stanowczo egzekwują przestrzeganie nowych przepisów prawa. Ci, którzy je lekceważą i narażają na niebezpieczeństwo innych, są surowo karani. Ponadto nadal można usłyszeć, dochodzące z radiowozów, komunikaty, za pomocą których stróże prawa apelują do wszystkich o pozostanie w domach.

Pamiętajmy! Zostańmy w domu dla wspólnego dobra, dbajmy o siebie i innych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 

Policjanci i żołnierze na ulicach Bytomia


Źródło: KMP Bytom

Komentarze (10)    dodaj »

 • Artur.spa

  Od 30000zł to powinna być kara początkowa. Ludzkie jak osły. Jak nie zagonisz do obory to nie wejdą. Zero odpowiedzialności. U mnie na Bobku nawet żulki już nie przesiadują.

 • anna

  Rynek i dworcowa do popołudnia są pełne ludzi. Kolejka do kfc prawie jak do banków. Jak się nikt nie obawia wirusa to zapraszam do pracy i szkół.

 • Pablo

  Cebulactwo wychodzi, bo mimo, że jest możliwość zarażenia siebie, a co więcej innych, mają w D... Bo on jest wolny i nie zamierza siedzieć w domu, mimo wszelkich zakazów.

 • Henryk

  Możesz niedługo sam szukać jedzenia po ulicach więc zastanów się baranie co piszesz

 • Brzoza

  Wojska obrony terytorialnej??

 • Marco

  Może niech jeden palant z drugim którzy piszą takie debilstwa, najpierw sprawdzą i formacje a potem powielają je w massmediach. Drodzy mieszkańcy Bytomia, poza pustymi słowami bankstera Morawieckiego na konferencji prasowej o. podwyższeniu kar do 30000 zł (nie wiadomo za co) nic takiego nie miało miejsca. Najwyższa grzywna to 5000 zł nakładana przez Sąd za opuszczenie miejsca kwarantanny lub izolacji. A wymysły polskiego rzadu o ograniczeniach itp mogą sobie wsadzić......najlepiej i najprościej nie przyjmijcie żadnych mandatów i niech kierują sprawy do Sądu.

 • Kolo

  Jesteś debilem?

 • Creo

  A ty po wszystkim będziesz za nas szlajał się po sądach tak?

 • Henio

  Nie no, lepiej dać się wy[...] i siedzieć ze strachu w domu. Przecież wyjście do lasu, gdzie raczej mało kogo spotkasz, nie jest niczym groźnym. Podobnie biegacze czy rowerzyści. Rządzący mają obywateli w doopie. Nie wyposażą nikogo w maseczkę czy rękawiczki, każdy musi sam kupić. Chętnie by nas pozamykali, ale jak trzeba kasę ściągnąć z obywatela, to mają swoje sposoby. Rząd nie jest w stanie zagwarantować nam opieki, ale cię zamknie by nie musieć ci jej udzielać. Hipokryzja...

 • Popis

  Nie masz że strachu siedzieć w domu tylko ze względu na zminimalizowanie do minimum możliwość przenoszenia się tego ustrojstwa pomiędzy nami. Twój pracodawca nie po to pewnie ponosi teraz bardzo odczuwalne straty finansowe żebyś ty sobie po lesie spacerował.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również