Wiadomości z Bytomia

Pojazdy militarne 16 raz przyjechały do Bytomia

  • Dodano: 2021-06-21 07:00, aktualizacja: 2021-06-20 22:00

Trwający od piątku zlot pojazdów wojskowych - Śląskie Manewry przyciągnął do naszego miasta tłumy miłośników militariów.

Po raz 16 wozy bojowe wraz z załogami zaprezentowały się na bytomskim "poligonie"

Oficjalna część imprezy rozpoczęła się już tradycyjnie uroczystym objazdem ulicami naszego miasta. Po powrocie na zlotowiczów czekała Orkiestra Wojskowa z Bytomia, która muzycznie umilała czas podczas koncertu. W programie znalazły się pokazy wozów bojowych, sprzętu oraz ekwipunku wojskowego. Na gości czekał militarny jarmark. Chętni mogli skorzystać z przejażdżek pojazdami, między innymi czołgami T55 lub T72. Nie zabrakło oczywiście cieszącego się wśród publiczności Tank Crashu, czyli miażdżenia przez czołgi osobówek.

W niedzielę na odwiedzających również czekało wiele atrakcji

Oprócz tradycyjnych przejażdżek wozami wojskowymi czy czołgami, po raz pierwszy w historii Śląskich Manewrów Aeroklub z Gliwic zaprezentował pokaz akrobacji lotniczej. Pokaz zakończył się widowiskowymi skokami spadochroniarzy.

Prezydent Mariusz Wołosz wraz z organizatorami zlotu uhonorowali zasłużonych uczestników zlotu i wręczyli wyróżnienia posiadaczom najciekawszych pojazdów wojskowych.

Zlot Pojazdów Militarnych to impreza cykliczna, która trwa od 2005 roku. Każdego roku impreza przyciąga coraz więcej fanów tematyki wojskowej, a obecnie Śląskie Manewry znane są w całej Polsce. Pasjonaci militariów podczas zlotu mogą się spotkać, wymieniać doświadczenia jak również oddać się dobrej zabawie w ulubionym stylu. Dla zwiedzających jest to możliwość zobaczenia w akcji większości wycofanych z użytku pojazdów, przejechania się nimi lub zrobienia zdjęcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również