Wiadomości z Bytomia

Pojazdy militarne 16 raz przyjechały do Bytomia

  • Dodano: 2021-06-21 07:00, aktualizacja: 2021-06-20 22:00

Trwający od piątku zlot pojazdów wojskowych - Śląskie Manewry przyciągnął do naszego miasta tłumy miłośników militariów.

Po raz 16 wozy bojowe wraz z załogami zaprezentowały się na bytomskim "poligonie"

Oficjalna część imprezy rozpoczęła się już tradycyjnie uroczystym objazdem ulicami naszego miasta. Po powrocie na zlotowiczów czekała Orkiestra Wojskowa z Bytomia, która muzycznie umilała czas podczas koncertu. W programie znalazły się pokazy wozów bojowych, sprzętu oraz ekwipunku wojskowego. Na gości czekał militarny jarmark. Chętni mogli skorzystać z przejażdżek pojazdami, między innymi czołgami T55 lub T72. Nie zabrakło oczywiście cieszącego się wśród publiczności Tank Crashu, czyli miażdżenia przez czołgi osobówek.

W niedzielę na odwiedzających również czekało wiele atrakcji

Oprócz tradycyjnych przejażdżek wozami wojskowymi czy czołgami, po raz pierwszy w historii Śląskich Manewrów Aeroklub z Gliwic zaprezentował pokaz akrobacji lotniczej. Pokaz zakończył się widowiskowymi skokami spadochroniarzy.

Prezydent Mariusz Wołosz wraz z organizatorami zlotu uhonorowali zasłużonych uczestników zlotu i wręczyli wyróżnienia posiadaczom najciekawszych pojazdów wojskowych.

Zlot Pojazdów Militarnych to impreza cykliczna, która trwa od 2005 roku. Każdego roku impreza przyciąga coraz więcej fanów tematyki wojskowej, a obecnie Śląskie Manewry znane są w całej Polsce. Pasjonaci militariów podczas zlotu mogą się spotkać, wymieniać doświadczenia jak również oddać się dobrej zabawie w ulubionym stylu. Dla zwiedzających jest to możliwość zobaczenia w akcji większości wycofanych z użytku pojazdów, przejechania się nimi lub zrobienia zdjęcia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.