Wiadomości z Bytomia

Plac zabaw przy ul. Palińskiego w Łagiewnikach zmodernizowany

  • Dodano: 2023-11-03 12:00

Zakończyły się prace modernizacyjne na placu zabaw przy ul. Palińskiego w Bytomiu-Łagiewnikach. W ramach realizowanych robót wykonawca zamontował m.in. huśtawki, bujak, wielofunkcyjny zestaw zabawowy oraz ściankę wspinaczkową. Koszt całej inwestycji to ponad 97 tys. zł, a środki na modernizację placu zabaw w całości pochodziły z budżetu miasta.

Najpierw demontaż urządzeń, później prace ziemne i zagospodarowanie placu zabaw

- Po okresowej kontroli placu zabaw przy ul. Palińskiego w Łagiewnikach zdecydowaliśmy się na jego kompleksową modernizację ze względów na stan techniczny urządzeń oraz bezpieczeństwo korzystających z niego dzieci - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

- Wyremontowana została nawierzchnia, pojawiły się nowe urządzenia, a cały obiekt został ogrodzony - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Plac zabaw przy ul. Palińskiego ma powierzchnię około 285 mkw. Urządzenia zabawowe były już wyeksploatowane i konieczna była ich wymiana, o co zabiegali mieszkańcy Łagiewnik oraz radny Krzysztof Gawenda. Wyłoniony w przetargu wykonawca - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „FIGLER” ze Zbrosławic najpierw zdemontował stare urządzenia, a następnie rozpoczął prace ziemne i montaż nowych urządzeń zabawowych: wielofunkcyjnego zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią i piaskownicą, ścianką wspinaczkową a także huśtawek, bujaka, labiryntu oraz ławek i koszy na śmieci.

Plac zabaw został również dodatkowo doświetlony trzema latarniami, ogrodzony, a jego nawierzchnia podzielona na trzy części: piaszczystą, z płyt gumowych oraz trawiastą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również