Wiadomości z Bytomia

Pieczątki dla dzieci Protect Kids Stamp w bytomskim przedszkolu

  • Dodano: 2020-06-04 07:00, aktualizacja: 2020-06-04 07:15

Jak zmotywować dziecko, by starannie myło ręce? Wprowadzić element zabawy, a takim bez wątpienia są specjalne pieczątki przedstawiające uśmiechniętego wirusa, które wczoraj (3 czerwca) trafiły do bytomskich przedszkoli.

Nowy nabytek z ciekawością przetestowały pociechy z Przedszkola Miejskiego nr 59

O tym, że dokładne mycie rąk jest konieczne nie tylko w walce z koronawirusem, wiedzą nawet dzieci. Nie zawsze jednak robią to chętnie i dokładnie.

Dzięki specjalnej pieczątce, którą przekazała nam firma Colop Polska, mycie rąk będzie przyjemniejsze, i znacznie ułatwi nam kontrolę czystości rąk naszych dzieci - mówi Stanisława Krawczuk- Matlak, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 59.

Wystarczy przybić pieczątkę na dłoni dziecka i poczekać aż wyschnie. Zadaniem dziecka jest myć ręce tak długo aż całkowicie zmyją „wirusowy” stempel.

Jako firma, która swoje korzenie ma w Bytomiu, bo działamy tu ponad 30 lat, zdecydowaliśmy się wesprzeć lokalną społeczność przekazując wszystkim bytomskim przedszkolom specjalną pieczątkę Protect Kids Stamp - mówi Paweł Łuczak, kierownik Działu Marketingu Colop Polska.

Dzieci, które po długiej przerwie wróciły do przedszkola, zastały w swoich salach nieco inną rzeczywistość. Maluchy doskonale wiedzą, że trzeba trzymać dystans czy oddać do dezynfekcji zabawkę, której dotykały. O dobrą atmosferę dbają nauczyciele, którzy w przystępny sposób oswajają dzieci z panującymi rygorami oraz utrwalają w nich nawyk mycia rąk.

Mamy nadzieję, że mycie rąk nie będzie już przykrym obowiązkiem, a dobrą zabawą - mówi wiceprezydent Adam Fras, który odwiedził dziś przedszkole i przetestował wraz z dziećmi nowy produkt.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.