Wiadomości z Bytomia

Odblaskowe ludziki mają dbać o bezpieczeństwo

  • Dodano: 2022-08-19 07:30, aktualizacja: 2022-08-18 20:21

Przy przejściu przy ul. Wojciechowskiego Miejski Zarząd Dróg i Mostów zamontował innowacyjne oznakowanie, które ma poprawić bezpieczeństwo w rejonie przejścia dla pieszych. Odblaskowy ludzik, który jest widoczny z odległości kilkuset metrów ma sprawić, że kierowcy zdejmą nogę z gazu przed przejściem dla pieszych. Pracownicy MZDiM wspólnie z policjantami z bytomskiej drogówki przeprowadzą testy, jak instalacja wpływa na bezpieczeństwo pieszych.

Odblaskowy ludzik

Odblaskowy ludzik przyciąga wzrok kierowcy, dzięki czemu kierujący pojazdem odzyskuje czujność i odruchowo zwalnia. Innowacyjne oznakowanie ostrzega kierowcę o prawdopodobnym spotkaniu z pieszym. Sylwetka spełnia swoją funkcję w dzień, a także w nocy, dzięki skutecznemu systemowi odblaskowemu i jest widoczna w nocy z odległości 150 metrów, nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Producentem odblaskowych sylwetek jest francuska marka PIETO, która od marca tego roku działa na polskim rynku.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów bezpłatnie otrzymał odblaskowe sylwetki od firmy FRP Bezpieczny Pieszy na okres od 10 do 31 sierpnia. W tym czasie pracownicy MZDiM wspólnie z policjantami z bytomskiej drogówki przeprowadzą testy, jak instalacja innowacyjnego oznakowania wpływa na bezpieczeństwo pieszych. Jeśli testy wypadną pozytywnie, MZDiM rozważy wprowadzenie takiego innowacyjnego sposobu oznaczania przejść dla pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również