Wiadomości z Bytomia

Obumarłe i zagrażające bezpieczeństwu drzewa - do wycinki

  • Dodano: 2023-06-15 08:30, aktualizacja: 2023-06-15 08:32

W tym miesiącu w naszym mieście prowadzona będzie wycinka drzew, których stan fitosanitarny jest na tyle zły, że konieczne jest ich usunięcie, aby nie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców.

Obumarłe i zagrażające bezpieczeństwu drzewa - do wycinki

Zaplanowana została wycinka pięciu drzew (jarzębu, dwóch jesionów i dwóch lip drobnolistnych) przy ul. Warszawskiej, a także jednej topoli przy ul. Cichej. To w większości drzewa chore, obumarłe, stwarzające zagrożenie dla pieszych lub ruchu samochodów.

Usunięte zostaną też pojedyncze sztuki z ul. Szymały 196, Witczaka 72/Cybisa, Rydza Śmigłego 7, Konstytucji 86a, Czecha 58, Smolenia 23a, Suchogórskiej  i Ogrodowej. Po sprawdzeniu stanu fitosanitarnego okazało się, że większość wskazanych do usunięcia drzew jest chora.

O przeprowadzenie oględzin drzew najczęściej  apelują sami mieszkańcy, widząc pochylone drzewa lub przypadki łamania gałęzi i przewracania się drzew w trakcie burz oraz silnego wiatr. Łącznie zaplanowana jest wycinka 15 drzew.

Wycinka drzew prowadzona na terenach miejskich realizowana jest przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów po uzyskaniu zgody organu administracyjnego, wydającego decyzję na usunięcie drzew. W zamian za wycięte drzewa zostaną nasadzone nowe drzewa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również