Wiadomości z Bytomia

Obudzić lwa z miłości do Bytomia

  • Dodano: 2018-09-13 09:45

W pięć dni, w pięciu miejscach, podczas pięciu różnych wydarzeń będą budzić w bytomianach zainteresowanie własnym miastem, przybliżać jego historię i zachęcać do działania.

Obudzimy lwa! to projekt stworzony przez młodych bytomian – Kamila Oleszkiewicza i Pawła Urzenitzoka, którzy chcąc nieco rozruszać bytomian zainicjowali szereg wydarzeń, których wspólnym mianownikiem jest Bytom.

Poprzez ten projekt chcemy zmienić postrzeganie miasta przez mieszkańców, przybliżyć historię śpiącego lwa oraz kształtować poczucie dumy z przynależności do lokalnej wspólnoty, a także aktywizować ją – mówią liderzy akcji.

Częścią projektu Obudzimy lwa!, jest konkurs fotograficzny Głośna Fota. Organizatorzy czekają na zdjęcia pełne pasji i energii. Swoje głośne foty można wrzucać do piątku, 14 września na Instagrama, koniecznie z #obudzimylwa (należy zmienić ustawienia na publiczne). Zdjęcia można też wysłać na adres mailowy – obudzimy.lwa@gmail.com

W projekcie przewidziano m.in.: otwarty wykład na temat pomnika bytomskiego lwa z udziałem prof. Jana Drabiny i dr. Zdzisława Jedynaka. Na spotkanie zapraszamy już w poniedziałek, 17 września o 10.00 do Biura Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Będzie też coś dla najmłodszych bytomian. 18 i 19 września w miniarboretum przy ul.Tarnogórskiej, odbędą się zajęcia wokół bytomskich legend skierowane do przedszkolaków. Z kolei dla młodzieży przygotowano debatę o roli symboli i lokalnym patriotyzmie. Wielki finał zaplanowano na piątek, 21 września o 12.00 na Rynku.

Więcej informacji na obudzimylwa.pl oraz fb.com/obudzimylwa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również