Wiadomości z Bytomia

O transformacji terenów poprzemysłowych

  • Dodano: 2023-01-25 06:30, aktualizacja: 2023-01-24 17:13

Jak rewitalizować tereny poprzemysłowe i nadawać im nowe funkcje? Wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie dzielił się zastępca prezydenta Michał Bieda, który we wtorek, 24 stycznia, wziął udział w wizycie studyjnej Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych  w ramach projektu Wsparcie zmian strukturalnych w regionach węglowych Ukrainy.

- Na miejsce spotkania wybraliśmy obiekt, który jest namacalnym dowodem udanej rewitalizacji terenów przemysłowych, czyli powstałe w postindustrialnych przestrzeniach byłej KWK Rozbark Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

O transformacji terenów poprzemysłowych

Podczas spotkania wiceprezydent Michał Bieda zaprezentował doświadczenia naszego miasta w zakresie transformacji oraz przedstawił gościom obiekty i miejsca objęte odnową. Na tej liście nie zabrakło więc terenów po byłej KWK Rozbark.

To tu oprócz centrum wspinaczkowego powstał Teatr Rozbark z salą widowiskową. Na terenach poprzemysłowych tworzone są również strefy aktywności inwestycyjnej, której przykładem mogą być np. tereny po byłych zakładach Orzeł Biały.

Dla interesariuszy z Ukrainy, wśród których znaleźli się przedstawiciele administracji centralnej, regionalnej, a także przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, było to kolejna okazja to zapoznania się z procesem transformacji w śląskim rejonie górniczym w szerokim kontekście uwarunkowań.

Projekt Wsparcie zmian strukturalnych w regionach węglowych Ukrainy, realizowany jest przez Niemieckie Towarzystwo Współpracy Międzynarodowej, a współorganizatorem wizyty studyjnej był Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.

tereny poprzemysłowe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również