Wiadomości z Bytomia

Nowy rok szkolny rozpoczęty

  • Dodano: 2018-09-04 07:45, aktualizacja: 2018-09-04 06:47

Ponad 16 tysięcy uczniów, z czego aż prawie 11 tysięcy w szkołach podstawowych zasiadło wczoraj, 3 września w szkolnych ławach. Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu – Szombierkach.

To symboliczny dzień dla oświaty i ważny dla każdej szkoły. Dzisiaj rozpoczynacie rok szkolny, a za chwilę zasiądziecie w szkolnych ławkach, gdzie zdobywać będziecie wiedzę, która umożliwi Wam osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji – mówił podczas inauguracji roku szkolnego prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Życzę wszystkim uczniom spełnienia marzeń, pomyślności oraz dobrych wyników w nauce, zaś Nauczycielom i Pracownikom oświaty satysfakcjonującej i owocnej pracy oraz sukcesów pedagogicznych – dodał prezydent Bartyla.

Dla wielu uczniów dzisiejszy dzień był szczególnie wyjątkowy – szkolny dzwonek po raz pierwszy zabrzmiał dla prawie 1300 pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. Ponad 9500 uczniów rozpoczęło rok szkolny w klasach II – VIII, zaś w gimnazjach 1169 uczniów. Z kolei w Liceach Ogólnokształcących, Technikach i Szkołach Branżowych nowy rok szkolny rozpocznie ponad 4100 uczniów.

Warto również dodać, że dzisiaj w auli Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu, prezydent Damian Bartyla wręczy uczniom i studentom stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.