Wiadomości z Bytomia

Bytomski policjant w Grecji uratował topiącą się kobietę

  • Dodano: 2018-09-03 10:45

Bytomski policjant podczas wypoczynku nad greckim morzem uratował kobietę. Początkiem sierpnia 23-letni stróż prawa usłyszał wołanie o pomoc dochodzące z morza. Zauważywszy w odległości około 70 metrów od brzegu osobę w wodzie ruszył na ratunek. Policjant nie zważał na wysokie fale zagrażające życiu. Wyposażony w płetwy i bojkę ratunkową dopłyną do kobiety. Tam zorientował się, że wraz z nią jest mężczyzna, który nie dawał już oznak życia. Z ogromnym wysiłkiem policjant wyciągnął topiące się osoby z wody.

Na długo w pamięci zapadnie pierwszy dzień pobytu bytomskiego policjanta na greckiej Krecie. Pierwszy wolny dzień od codziennych obowiązków nie wskazywał mężczyźnie na to co się później wydarzy. Początkiem sierpnia tego roku 23-latek wraz ze swoją małżonką rozpoczęli letni wypoczynek w jednym z hoteli na Krecie. Po godzinie 18.00 rozpoczęły się wydarzenia, które na długie lata zapadną w pamięci stróża prawa i jego żony. 23-latek będąc na tarasie z widokiem na morze usłyszał nadchodzący od strony wody krzyk z wołaniem o pomoc. Natychmiast pomyślał, że pewnie ktoś się topi. Spojrzał na plażę, ale ratowników już nie było. Ze względu na wysokie fale był wywieszona czerwona flaga zakazująca kąpieli w morzu. Nie zastanawiając się ani sekundy 23-latek zbiegł na plażę. Tam spotkał pracowników hotelu i kazał otworzyć im pomieszczenie ratowników. Mężczyzna zabrał ze sobą płetwy oraz bojkę ratunkową i ruszył w morze na ratunek. Przy plaży zebrał się tłum gapiów jednak nikt nie reagował.

Policjant nie zważając na niebezpieczeństwo osamotniony płynął w kierunku krzyku wołającego pomocy. Ze względu na duże fale co chwilę tracił z oczu osobę, do której płynął. Na dodatek cofające się fale wciągały topiącą się w głąb morza. Po chwili dotarł do kobiety. Podpłynął do niej na bezpieczną odległość i podał jej bojkę. Wtedy zauważył, że nie jest ona sama. Kobieta utrzymywała na wodzie mężczyznę, który nie dawał oznak życia. 23-latek krzyczał do kobiety, aby chwyciła się bojki ratunkowej i płynęła z nim do brzegu. Kobieta jedną ręką chwyciła za bojkę a drugą utrzymywała na wodzie swojego partnera. Ogromne fale i cofające się morze przysporzyło wiele trudu 23-latkowi. Droga powrotna do brzegu trwała nieskończoność, jednak wycieńczony policjant wyciągnął z wody kobietę i jej partnera. Niestety mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Kobieta przeżyła a swoje życie niewątpliwie zawdzięcza bytomskiemu policjantowi. Za swoje męstwo z narażeniem własnego życia szefostwo hotelu serdecznie podziękowało 23-latkowi. Jak wspomina stróż prawa już nie spotkał tej kobiety, dowiedział się później, że wróciła do domu. Zachowanie Naszego policjanta zasługuje na słowa uznania oraz pokazuję też jak niebezpieczne jest morze a lekceważenie zakazu kąpieli może skutkować narażeniem życia. Policjant przekonał się jakiego ciężkiego wyzwania się podjął. Nikt z osób na brzegu nie zdecydował się pomóc 23-latkowi uratować topiące się osoby. Kobieta miała ogromne szczęście, że policjant również jest ratownikiem wodnym. Dzięki trzeźwość umysłu i opanowaniu zabrał ze sobą płetwy i bojkę ratunkową. Jak sam przyznał fale były tak duże i mimo swojego doświadczenia jako ratownik bez tych przedmiotów chyba nie zdecydował by się na wypłynięcie w morze. Stróż prawa świadomy był, że jakby dopłynął do tej kobiety na zbyt bliską odległość to ona niewątpliwie by się rzuciła na niego próbując się ratować, a to mogłoby spowodować, że oboje by utonęli. 23-latek wiedział, że musi mieć przedmiot, który poda topiącej się osobie i tym samym będzie w stanie ją uratować. Po akcji ratowniczej i ochłonięciu z emocji stróż prawa dowiedział się co przeżywała jego żona widząc go samego wśród ogromnych fal oraz, że nikt mu nie pomaga. Gratulujemy bohaterskiej postawy godnej polskiego policjanta.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • gamera

    Kamil....szacunek.

  • anna

    Prawdziwy BOHATER !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.