Wiadomości z Bytomia

Nowe zieleńce w Szombierkach

  • Dodano: 2018-05-30 10:15

Ponad 320 tys. zł kosztowały prace zieleniarskie w ramach projektu „Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, dzięki któremu nie do poznania zmieniły się skwery przy ul. Zabrzańskiej i Nowakowskiego w Szombierkach.

Wiemy, że jakość naszego życia zależy m.in. od dbałości o przestrzeń wokół nas. Dlatego cieszę się, że możemy pochwalić się kolejnymi ładnymi, zielonymi miejscami – mówił prezydent Damian Bartyla podczas wczorajszego /29 maja/ otwarcia zrewitalizowanych skwerów.

Przy ul. Zabrzańskiej, tuż przy markecie Tesco, nie zobaczymy już błota i szczątków zieleni, ale zagospodarowany skwer, na którym założono trawnik (4 003 m2), wybudowano alejkę i zamontowano ławki.

Posadzono też prawie 750 roślin, wśród których nie zabrakło różnych odmian krzewów czy traw ozdobnych. Odnowa zieleni na skwerze przy ul. Zabrzańskiej kosztowała ponad 160 tysięcy zł.

Prawie 163 tys. zł. kosztowały prace zieleniarskie na skwerze przy ul. Nowakowskiego. Tam również powstały alejki posadzono trawniki oraz inne rośliny, które dobrze znoszą miejski klimat. Łącznie posadzono prawie 660 sztuk roślin, m.in. berberysy, irgi czy pęcherznice kalinolistne.

Projekt „Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu” realizowany jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.