Wiadomości z Bytomia

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim w Bytomiu

  • Dodano: 2020-04-23 07:45, aktualizacja: 2020-04-23 07:53

Rząd doprecyzował rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wiąże się to ze zmianami zasad przyjmowania klientów w bytomskim ratuszu.

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, e-mail) oraz droga pocztowa. Przed wejściami do budynków Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2 oraz ul. Smolenia 35 będą wystawione są skrzynki podawcze dla klientów wszystkich wydziałów oraz dodatkowo dla Wydziału Komunikacji przy bocznym wejściu od ul. Parkowej.

Sprawy pilne wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu . Terminy spotkań z klientami będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Należy podkreślić, że bezpośrednia obsługa klienta będzie prowadzona w obowiązującym reżimie sanitarnym, z zachowaniem niezbędnego dystansu fizycznego. Będzie to możliwe poprzez ustawienie specjalnych lad, które umożliwią zachowanie bezpiecznej odległości.

Sprawy w Wydziale Komunikacji

Wydział Komunikacji będzie przyjmować klientów przy bocznym wejściu od ulicy Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego).

Sprawy w Wydziale Spraw Obywatelskich

Wydział Spraw Obywatelskich będzie przyjmować klientów przy bocznym wejściu od ulicy Parkowej (po lewej stronie od wejścia głównego).

Pozostałe wydziały

Sprawy w pozostałych wydziałach będą załatwiane przy wejściu od ulicy Chrzanowskiego w miejscach wyznaczonych. Wydziały mające siedzibę w budynku przy ul. Smolenia 35 przyjmować będą klientów w wyznaczonym miejscu przy wejściu głównym do budynku.

Urząd Stanu Cywilnego będzie przyjmować klientów na dotychczasowych zasadach.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.