Wiadomości z Bytomia

Nowe oświetlenie rozbłyśnie na bytomskich ulicach i w Parku Kachla

  • Dodano: 2021-08-06 06:30, aktualizacja: 2021-08-05 20:53

Na ulicach Jesionowej, Podleśnej, Kamiennej, Cegielnianej, Styczyńskiego, a także w Parku Kachla w rejonie Stawu Północnego już wkrótce pojawi się nowe oświetlenie, które poprawi nie tylko bezpieczeństwo w tych miejscach, ale również sprawi że będą one bardziej dostępne i przyjazne dla mieszkańców.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wyłonił już wykonawcę - firmę Zakład Instalacji Elektrycznych ZREP Spółka Jawna z Bytomia, która za 400 tys. zł zrealizuje całą inwestycję.

- Sukcesywnie poprawiamy jakość oświetlenia w Bytomiu. Tym razem powstanie od podstaw nowe oświetlenie w sześciu lokalizacjach w Miechowicach, Stolarzowicach, Szombierkach oraz w Śródmieściu - w Parku Kachla i przy ul. Cegielnianej - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Część miejsc, w których powstanie nowe oświetlenie zostało wskazanych przez mieszkańców, m.in. podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami w Miechowicach i Śródmieściu - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Nowe oświetlenie za 400 tys. zł

W ramach zaplanowanych prac związanych z inwestycją „Budowa oświetlenia na terenach Gminy Bytom” wykonane zostanie oświetlenie ulicy Jesionowej - nad stawem Górnik w Miechowicach pomiędzy ul. Olchową a Bukową, gdzie zamontowanych zostanie 12 kompletów lamp, które oświetlą pas drogi o długości 460 metrów. Również w Miechowicach powstanie nowe oświetlenie drogi gminnej przy budynku nr 13 oraz na zawężonym odcinku ulicy Styczyńskiego. Z kolei na ul. Podleśnej w Stolarzowicach oświetlona zostanie droga wewnętrzna będąca skomunikowaniem terenów nowej zabudowy mieszkalnej z drogą powiatową. Tam zamontowanych zostanie 5 latarń oświetleniowych na odcinku ok. 130 metrów.

Kolejna inwestycja zostanie zrealizowana w Szombierkach przy ul. Kamiennej, gdzie powstanie oświetlenie drogi wewnętrznej prowadzącej m.in. do garaży. Tym samym dzięki kompleksowemu montażowi kilku latarni oraz budowie nowej - ziemnej i napowietrznej linii kablowej zwiększy się nie tylko komfort jazdy kierowców dojeżdżających do garaży, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych poruszających się tym odcinkiem drogi.

Nowe oświetlenie powstanie także na ul. Cegielnianej pomiędzy ul. Odrzańską a Strzelców Bytomskich w Śródmieściu. W ramach zaplanowanych prac wykonawca zamontuje 12 latarni oświetleniowych na odcinku drogi około 430 metrów.

Przy Stawie Północnym powstaną 42 nowe latarnie

W ramach realizowanej przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów inwestycji rozświetlone zostaną również alejki dookoła Stawu Północnego w Parku im. Franciszka Kachla. To z pewnością dobra wiadomość dla osób spacerujących i trenujących w Parku Kachla. Dzięki nowemu oświetleniu wzdłuż alejek spacery będą możliwe również późnym wieczorem. Warto dodać, że zamontowane zostaną latarnie parkowe z oprawami w technologii LED z ustawialnym progiem redukcji strumienia i sterowaniem detekcją ruchu, a dla zasilenia ww. latarń wykonawca będzie musiał wybudować ziemną linię kablową o łącznej długości ok. 1 km.

Cała inwestycja realizowana przez Zakład Instalacji Elektrycznych ZREP Spółka Jawna z Bytomia zostanie zakończona do końca 2021 roku.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również