Wiadomości z Bytomia

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta

  • Dodano: 2018-04-20 10:00, aktualizacja: 2019-07-25 08:41

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Sztandarową inwestycję Górnika Bytom – najlepszego klubu tenisowego w Polsce – dofinansowały wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały prawie 3 mln zł /1 499 600 zł dotacji MSiT oraz 1 499 600 zł gmina Bytom/. Pozostałą kwotę bytomski klub pozyskał od sponsorów i partnerów, którzy wsparli budowę jednej z najnowocześniejszych hal tenisowych.

Na sportowej mapie Bytomia pojawił się kolejny obiekt, który ma służyć przede wszystkim dzieciom i młodzieży, ale również rozwojowi naszych świetnych tenisistów i tenisistek. Cieszę się, że miasto mogło weprzeć tą ważną i kluczową dla rozwoju tenisa ziemnego w Bytomiu i na Śląsku inwestycję – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Nowa hala podniesie nie tylko prestiż klubu, ale również miasta, jako nowoczesnego ośrodka tenisa ziemnego w Polsce – dodał prezydent Bartyla, który za zasługi na rzecz rozwoju tenisa ziemnego otrzymał dzisiaj z rąk prezesa Polskiego Związku Tenisowego złotą odznaką  honorową.

To bardzo ważne wydarzenie dla tenisa w Polsce i w Bytomiu. Stawiamy na rozwój sportowej infrastruktury i dlatego bardzo się cieszę, że ta inwestycja powstała właśnie tutaj, gdzie szkoli się tylu wspaniałych tenisistów i tenisistek – mówił podczas uroczystości Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Z każdym rokiem staramy się zwiększać wsparcie dla klubów, które dzięki nowoczesnej bazie sportowej mogą szkolić dzieci i młodzież – dodał Jan Widera.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji, którą rozpoczęto w 2017 roku powstała nie tylko nowa hala na cztery korty, ale również łącznik między halą a budynkiem klubowym. Nasze marzenia się spełniły. Dzięki otrzymanym dotacjom powstała profesjonalna hala tenisowa z czterema kortami, co z pewnością podniesie standard naszego ośrodka – mówił Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom. Bardzo się również cieszę, że po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie miasta i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki przekazanym dotacjom w kwocie prawie 3 mln zł mogliśmy zrealizować jedną z najważniejszych inwestycji w historii klubu – dodał wiceprezes Górnika Bytom.

Górnik Bytom to najlepszy klub tenisowy w Polsce. Dowodem na to są sukcesy jego tenisistów i tenisistek na arenach krajowych i międzynarodowych. Powstanie tej nowoczesnej hali to szansa na sportowy rozwój klubu, ale przede wszystkim jego podopiecznych, którzy dzięki niej  mogą w komfortowych warunkach ćwiczyć i realizować swoje sportowe marzenia – mówił podczas uroczystości Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Przypomnijmy również, że Górnik Bytom oprócz sukcesów sportowych w kraju i za granicą, jest organizatorem wielu prestiżowych imprez, takich jak /w 2017 roku/: Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, Pucharu Śląska Juniorów – ITF grade 2, Mistrzostw Polski, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek, Juniorów i Kobiet, Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów oraz XXIII Turnieju „Czarne Diamenty”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.