Wiadomości z Bytomia

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta

  • Dodano: 2018-04-20 10:00, aktualizacja: 2019-07-25 08:41

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Sztandarową inwestycję Górnika Bytom – najlepszego klubu tenisowego w Polsce – dofinansowały wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały prawie 3 mln zł /1 499 600 zł dotacji MSiT oraz 1 499 600 zł gmina Bytom/. Pozostałą kwotę bytomski klub pozyskał od sponsorów i partnerów, którzy wsparli budowę jednej z najnowocześniejszych hal tenisowych.

Na sportowej mapie Bytomia pojawił się kolejny obiekt, który ma służyć przede wszystkim dzieciom i młodzieży, ale również rozwojowi naszych świetnych tenisistów i tenisistek. Cieszę się, że miasto mogło weprzeć tą ważną i kluczową dla rozwoju tenisa ziemnego w Bytomiu i na Śląsku inwestycję – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Nowa hala podniesie nie tylko prestiż klubu, ale również miasta, jako nowoczesnego ośrodka tenisa ziemnego w Polsce – dodał prezydent Bartyla, który za zasługi na rzecz rozwoju tenisa ziemnego otrzymał dzisiaj z rąk prezesa Polskiego Związku Tenisowego złotą odznaką  honorową.

To bardzo ważne wydarzenie dla tenisa w Polsce i w Bytomiu. Stawiamy na rozwój sportowej infrastruktury i dlatego bardzo się cieszę, że ta inwestycja powstała właśnie tutaj, gdzie szkoli się tylu wspaniałych tenisistów i tenisistek – mówił podczas uroczystości Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Z każdym rokiem staramy się zwiększać wsparcie dla klubów, które dzięki nowoczesnej bazie sportowej mogą szkolić dzieci i młodzież – dodał Jan Widera.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji, którą rozpoczęto w 2017 roku powstała nie tylko nowa hala na cztery korty, ale również łącznik między halą a budynkiem klubowym. Nasze marzenia się spełniły. Dzięki otrzymanym dotacjom powstała profesjonalna hala tenisowa z czterema kortami, co z pewnością podniesie standard naszego ośrodka – mówił Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom. Bardzo się również cieszę, że po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie miasta i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki przekazanym dotacjom w kwocie prawie 3 mln zł mogliśmy zrealizować jedną z najważniejszych inwestycji w historii klubu – dodał wiceprezes Górnika Bytom.

Górnik Bytom to najlepszy klub tenisowy w Polsce. Dowodem na to są sukcesy jego tenisistów i tenisistek na arenach krajowych i międzynarodowych. Powstanie tej nowoczesnej hali to szansa na sportowy rozwój klubu, ale przede wszystkim jego podopiecznych, którzy dzięki niej  mogą w komfortowych warunkach ćwiczyć i realizować swoje sportowe marzenia – mówił podczas uroczystości Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Przypomnijmy również, że Górnik Bytom oprócz sukcesów sportowych w kraju i za granicą, jest organizatorem wielu prestiżowych imprez, takich jak /w 2017 roku/: Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, Pucharu Śląska Juniorów – ITF grade 2, Mistrzostw Polski, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek, Juniorów i Kobiet, Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów oraz XXIII Turnieju „Czarne Diamenty”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również