Wiadomości z Bytomia

"Nietrzeźwy weekend" na bytomskich drogach

  • Dodano: 2022-05-11 07:00, aktualizacja: 2022-05-10 19:36

W miniony weekend bytomscy policjanci zatrzymali trzy nietrzeźwe kierujące. Amatorki jazdy na "podwójnym gazie" miały od promila do nawet trzech promili alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwe kobiety na drogach

W sobotę po godzinie 17 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie, że ulicą Strzelców Bytomskich od Tarnowskich Gór w kierunku centrum Bytomia, całą szerokością jezdni porusza się samochód Opel.

Skierowani na miejsce policjanci nie mieli wątpliwości, że kierująca Oplem 42-latka jest nietrzeźwa. Jak się okazało, kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Trochę później, bo tuż przed godziną 20, również na ulicy Strzelców Bytomskich mundurowi zatrzymali 64-letnią mieszkankę Dąbrowy Górniczej, która również pijana prowadziła Opla. Kobieta dodatkowo wcześniej stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym, jadąc autostradą pod prąd. W swoim organizmie miała ponad dwa i pół promila alkoholu. Kolejna nietrzeźwa uczestniczka ruchu drogowego została zatrzymana przez policjantów z drogówki w niedzielę. 43-latka jechała Range Roverem ulicą Cegielnianą, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Na szczęście podczas jazdy amatorek „na podwójnym gazie” nikomu nic się nie stało. Wszystkie kobiety straciły prawo jazdy, grozi im kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.
Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Apeluje się o zachowanie odpowiedzialności i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu albo na tzw. kacu, kiedy nie mamy pewności co do stanu naszej trzeźwości. Bądźmy rozsądni, gdy wsiadamy za kierownicę!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Beuthener

    Miasto meneli to jaki ma być? Z jednej strony dresiarstwo z kodem zabużańskich "szlachciców", z drugiej strony perscy książęta z bułgarii i słowacji. Cud że jeszcze żyją tam jacyś normalni ludzie pomiędzy dwiema bandami dzikusów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również