Wiadomości z Bytomia

Areszt za napad na jubilera

  • Dodano: 2022-05-11 06:30, aktualizacja: 2022-05-10 19:32

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni, którzy napadli na jubilera. 31-latek, 37-latek i 41-latek używając gazu pieprzowego, obezwładnili właścicielkę sklepu i skradli trzy tace ze złotą biżuterią.

Napad na jubilera

Do zdarzenia doszło 8 marca bieżącego roku na ulicy Katowickiej w Bytomiu. Trzech mężczyzn wbiegło do jubilera i używając gazu pieprzowego, obezwładnili właścicielkę sklepu. Następnie rozbili szklane gabloty i skradli trzy tace ze złotą biżuterią wartą 70 tysięcy złotych. Sprawa trafiła do Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy, gdzie policjanci w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili i zatrzymali sprawców. Jak się okazało, wszyscy trzej mężczyźni wcześniej dopuszczali się podobnych przestępstw.

Ponadto jeden z zatrzymanych w swoim mieszkaniu posiadał marihuanę, z której można by przygotować 35 dilerskich porcji, a drugi okazał się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełniony rozbój w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również