Wiadomości z Bytomia

Areszt za napad na jubilera

  • Dodano: 2022-05-11 06:30, aktualizacja: 2022-05-10 19:32

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni, którzy napadli na jubilera. 31-latek, 37-latek i 41-latek używając gazu pieprzowego, obezwładnili właścicielkę sklepu i skradli trzy tace ze złotą biżuterią.

Napad na jubilera

Do zdarzenia doszło 8 marca bieżącego roku na ulicy Katowickiej w Bytomiu. Trzech mężczyzn wbiegło do jubilera i używając gazu pieprzowego, obezwładnili właścicielkę sklepu. Następnie rozbili szklane gabloty i skradli trzy tace ze złotą biżuterią wartą 70 tysięcy złotych. Sprawa trafiła do Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy, gdzie policjanci w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili i zatrzymali sprawców. Jak się okazało, wszyscy trzej mężczyźni wcześniej dopuszczali się podobnych przestępstw.

Ponadto jeden z zatrzymanych w swoim mieszkaniu posiadał marihuanę, z której można by przygotować 35 dilerskich porcji, a drugi okazał się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełniony rozbój w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również