Wiadomości z Bytomia

Nie ma zgody na hejt! Bytomscy radni wspierają personel DPS "Kombatant"

  • Dodano: 2020-04-29 07:15, aktualizacja: 2020-04-29 07:34

Laurki od dzieci i upominki od radnych otrzymali pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w ramach akcji #wspieramDPSkombatant. Zatacza ona coraz szersze kręgi.

Głosy krytyki w stosunku do personelu, które pojawiły się w niektórych mediach nie mają podstaw i są zupełnie niezrozumiałe - mówi Michał Staniszewski, jeden z inicjatorów akcji.

Chcemy wyrazić swoją solidarność z pracownikami, pokazać, że doceniamy ich pracę i szanujemy to, co robią na co dzień.

W akcję zaangażowała się też senator Halina Bieda

Codziennie sumiennie i z ogromnym poświęceniem wykonują swoje obowiązki pomimo zagrożenia wirusem. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej Kombatant, bo o nich mowa, padli ofiarą zorganizowanego hejtu! Udostępnij ten post i powiedz wszystkim #wspieramDPSkombatant - napisała na swoim profilu społecznościowym. Bytomianie dziękują za waszą pracę i poświęcenie. Jesteście naszymi bohaterami!

Jak dodaje radny Michał Staniszewski, mieszkańcy Bytomia (i nie tylko) także wyrażają swoje poparcie pensjonariuszom i pracownikom DPS Kombatant. Na Facebooku pojawiło się już kilkaset zdjęć z hasłem #wspieramDPSkombatant. Z kolei personel na wyrazy uznania, odpowiada umieszczając zdjęcie z napisem #DZIĘKUJEMY.

Przypomnijmy, Dom Pomocy Społecznej „Kombatant”, od marca zmaga się z ogniskiem koronawirusa. Zakażonych jest 52 pensjonariuszy ośrodka. W przypadku 68 pensjonariuszy wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu na obecność koronawirusa był negatywny.

Personel DPS z poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, opiekując się podopiecznymi placówki

Pracownicy w tym trudnym czasie pandemii – pomimo zagrożenia – nie pozostawili pensjonariuszy bez opieki i pielęgnacji. Stale też informują rodziny podopiecznych o stanie zdrowia, samopoczuciu oraz bieżącej sytuacji w DPS „Kombatant” związanej z pobytem w placówce.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • czytelnik

    "Pracownicy w tym trudnym czasie pandemii – pomimo zagrożenia – nie pozostawili pensjonariuszy bez opieki i pielęgnacji" naprawdę aż takie to warte podkreślenia? przeciez to jest ich praca, ich obowiązek. Nie robią tego charytatywnie, tylko biorą za to wynagrodzenie. Mam wrażenie że tylko w jednym dps kombatant jest koronawirus, z tym że jest w Polsce ponad 20 innych domów dotknietych tą epidemią.

  • Inia

    Tak, ale wielu ludzi poszło na zwolnienia obawiając się o siebie i swoich bliskich, nie każdy narazi swoje życie za 2000 zł! I nikt nie ma obowiązku się poświęcać! Ci, którzy zostali to Bohaterzy! Doceń ich a nie hejtuj!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.