Wiadomości z Bytomia

Nie daj się oszukać. Nie ma zwrotów pieniędzy za zrealizowaną usługę odbioru odpadów

  • Dodano: 2023-07-27 09:30

Urząd Miejski w Bytomiu nie zwróci żadnych pieniędzy za zrealizowaną w poprzednich latach usługę odbioru i zagospodarowania odpadów wytworzonych w naszym domu. Pojawiające się w Internecie sformułowanie stwierdzające, że Urząd Miejski w Bytomiu powinien zwrócić pieniądze za zrealizowaną w poprzednich latach usługę odbioru odpadów, jest kłamstwem.

Nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, by Urząd Miejski w Bytomiu dokonywał jakichkolwiek zwrotów środków finansowych mieszkańcom Bytomia za zrealizowaną w poprzednich latach usługę odbioru odpadów.

Uchwały Rady Miejskiej są ważne

Wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach dotyczące uchwał Rady Miejskiej w Bytomiu z 2020 i 2022 r. są nieprawomocne, więc nie dają mieszkańcom żadnych podstaw do ubiegania się o jakikolwiek zwrot pieniędzy. Wyroki te zostały zaskarżone do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Prawo nie przewiduje możliwości zwrotu środków wydanych przez miasto na zrealizowaną już usługę odbioru śmieci.

Opłata za odbiór odpadów zgodna z prawem

Każdy mieszkaniec Bytomia jest zobowiązany do regularnego uiszczania opłaty w wysokości 30 zł za osobę za miesiąc.

Stawka ta została ustalona na podstawie uchwały Rady Miejskiej z 24 kwietnia 2023 roku. Opłata ta jest pobierana zgodnie z prawem i jest przeznaczana wyłącznie na opłacenie usług: odbioru, transportu, zagospodarowania odpadów komunalnych, utrzymania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i likwidacji dzikich wysypisk na terenie Bytomia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również