Wiadomości z Bytomia

Najlepsi judocy i judoczki zjadą do Bytomia

  • Dodano: 2018-03-12 07:45, aktualizacja: 2018-03-12 08:05

Ponad 300 zawodników i zawodniczek weźmie udział w tegorocznych Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski w Judo Juniorek i Juniorów.

Impreza, należąca do jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w tej dyscyplinie sportowej, odbędzie się od 16 do 18 marca w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach.

Na starcie zobaczymy najlepsze kluby judo z całej Polski, a wśród nich liczną reprezentację Czarnych Bytom, jednego z najlepszych klubów kraju, w szeregach którego walczyło wielu olimpijczyków, z których Waldemar Legień – zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich – jest najbardziej znanym i utytułowanym.

Mistrzostwa Polski rozpoczną się w Hali na Skarpie /Bytom – Szombierki ul. Frycza – Modrzewskiego/ w piątek, 16 marca o 17.00. Po uroczystym otwarciu imprezy rozpoczną się walki finałowe juniorów i juniorek w kategoriach wagowych od 78 do 100 kg. Po nich współorganizatorzy zawodów – klub GKS Czarni Bytom – przygotował niespodziankę dla kibiców. Wśród nich rozlosowane zostaną upominki sportowe.

Z kolei w sobotę, 17 marca /początek o 10.00/ na matach zobaczymy judoków i judoczki, którzy będą rywalizować w kategoriach od 44 do 73 kg. Dzień później, 18 marca /początek o 10.00/ zobaczymy walki drużynowe, które wyłonią najlepsze zespoły w Polsce.

Mistrzostwa Polski zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego i Gminy Bytom.


Autor: Arkadiusz Janocha

Najlepsi judocy i judoczki zjadą do Bytomia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.