Wiadomości z Bytomia

Najbliższe miesiące spędzą w areszcie

  • Dodano: 2020-08-27 12:45, aktualizacja: 2020-08-27 19:24

Tymczasowy areszt dla 3 sprawców rozboju zastosował bytomski Sąd. W połowie sierpnia mężczyźni w wieku od 20 do 38 lat pobili i ograbili mieszkańca Bytomia. Błyskawiczne działania kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie agresorów. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia w centrum miasta. Stróże prawa z komendy miejskiej zostali powiadomieni o rozboju. Pokrzywdzonym był 64-letni mieszkaniec Bytomia. Na ul. Witczaka został przewrócony na ziemię, a następnie okradziony. Bandyci zabrali portfel wraz z zawartością gotówki. Senior chwilę wcześniej wypłacił pieniądze z bankomatu, bo miał zamiar opłacić rachunki. Zaalarmowani policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania oprawców.

Już w poniedziałek kryminalni do sprawy zatrzymali 20 i 38-latka. Oboje to mieszkańcy Bytomia. Trzeci ze sprawców wpadł następnego dnia przed budynkiem prokuratury  Kiedy przyszedł popatrzeć, jak koledzy są doprowadzani przed oblicze prokuratora. Wtedy został rozpoznany i zatrzymany przez mundurowych. Decyzją sądu, na wniosek śledczych wszyscy zostali aresztowani. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • stop kibolom

    brawo policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.