Wiadomości z Bytomia

Na ul. Miarki trwa usuwanie pozimowych ubytków

  • Dodano: 2022-04-26 06:30, aktualizacja: 2022-04-25 18:38

Drogowcy na odcinku ul. Miarki od ul. Rostka do wysokości budynku przy ul. Miarki 40 rozpoczęli prace związane z pozimowym usuwaniem ubytków w jezdni.

Prace mają na celu zapewnienie bezpiecznej jazdy i potrwają do środy, 27 kwietnia. Po ich zakończeniu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych Miejski Zarząd Dróg i Mostów rozpocznie prace związane ze zmianą organizacji ruchu na ul. Miarki.

Usuwanie pozimowych ubytków

Na ulicy Miarki drogowcy w miejscach ubytków frezują drogę, a następnie odtwarzają nawierzchnię jezdni. W związku z prowadzonymi pracami, zamknięte jest przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Ludwika Zamenhofa, jak również zamknięty jest wjazd i wyjazd z ul. Dojazd, dlatego kierowcy poruszający się ul. Kilara powinni zwrócić uwagę na nowe oznakowanie drogowe w rejonie skrzyżowania z ul. Dojazd.

Po zakończeniu prac związanych z remontem ubytków, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Miarki. Będą one polegały na wydłużeniu suwaka na odcinku ul. Miarki od ul. Jagiellońskiej do ul. Moniuszki, a także odnowieniu oznakowania poziomego tam, gdzie przestało być widoczne.

Warto podkreślić, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisał 20 kwietnia umowę z wykonawcą na odtworzenie oznakowania poziomego na bytomskich drogach. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych - powinno być ciepło i sucho, aby nakładana farba przylgnęła do nawierzchni i utrzymała swoją trwałość. W pierwszej kolejności wykonawca zrealizuje oznakowanie poziome na ul. Miarki. W ramach prac zostanie wydłużony suwak do skrzyżowania z ul. Moniuszki.

Docelowo na całej długości ul. Miarki zostaną przywrócone dwa pasy ruchu. Ścieżka rowerowa zostanie przeniesiona na chodnik, tworząc ciąg pieszo-rowerowy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, przejścia dla pieszych zostaną zmodyfikowane poprzez budowę azyli. Zmodyfikowana zostanie również wyspa na skrzyżowaniu z ulicami Moniuszki i Rostka. Zachowane zostanie nowe przejście dla pieszych na wysokości ul. Matejki. Miejski Zarząd Dróg i Mostów opracowuje wytyczne do projektowania przebudowy fragmentów ul. Miarki w ramach docelowej organizacji ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również