Wiadomości z Bytomia

Areszt dla bytomianina za kradzieże i włamania

  • Dodano: 2022-04-25 07:00, aktualizacja: 2022-04-24 17:33

Policjanci z komisariatu V zatrzymali 26-letniego włamywacza. W ciągu minionych 2 miesięcy mężczyzna włamał się do dwóch mieszkań, garażu, warsztatu i pojazdu, które następnie okradł. Bytomianin działał na terenie dzielnicy Stroszek.

Liczne kradzieże bytomianina

W minioną środę Sąd Rejonowy w Bytomiu przychylił się do wniosku prokuratura oraz śledczych i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z piątego komisariatu, którzy w toku prowadzonych postępowań dotyczących kradzieży i włamań na terenie dzielnicy Stroszek, ustalili ich sprawcę. Mieszkaniec Bytomia w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dopuścił się trzech kradzieży, zniszczenia mienia i pięciu kradzieży z włamaniem. Włamał się do dwóch mieszkań, garażu, pojazdu i warsztatu samochodowego, z którego skradł sprzęt diagnostyczny wart ponad 12 tysięcy złotych.

Złodziej nie zdążył sprzedać skradzionych przedmiotów, a policjanci odzyskali sprzęt, który został zwrócony właścicielowi warsztatu. 26-latek jest dobrze znany mundurowym, w przeszłości wielokrotnie popadał w konflikt z prawem. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również