Wiadomości z Bytomia

Na szlaku srebra i wody

  • Dodano: 2024-01-10 10:15

Lokalna Organizacja Turystyczna Miasta Gwarków wydała właśnie ilustrowany przewodnik, w którym przybliża atrakcje turystyczne trzech miast: Bytomia, Tarnowskich Gór i Zbrosławic. Przewodnik „Miasta Gwarków. Tu biją źródła industrialnego Śląska” jest dostępny bezpłatnie w kilku obiektach turystycznych. Można go również bezpłatnie otrzymać w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Tarnowskie Góry, Bytom i Zbrosławice zostały połączone wpisem na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Obejmuje on liczne miejscowe zabytki dawnego górnictwa i hydrotechniki. Wiele z tych zróżnicowanych miejsc jest udostępnionych do zwiedzania. Na turystów czekają tu jednak też inne atrakcje.

Z nowo wydanym przewodnikiem można poznać zarówno obiekty związa­ne z przemysłem, jak i miejsca świadczące o wielokulturowej przeszłości regionu. Wśród opisanych na kartach przewodnika bytomskich atrakcji znalazły się m.in. Górnośląskie Koleje Wąskotorowe, Pałac w Miechowicach czy Domek Matki Ewy.

Przewodniki są dostępne w kilku obiektach turystycznych zlokalizowanych w Miastach Gwarków, m.in. Zabytkowej Kopalni Srebra czy Sztolni Czarnego Pstrąga, a także w restauracjach czy hotelach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również