Wiadomości z Bytomia

MZDiM wyłonił wykonawcę, który przygotuje projekt przebudowy ul. Cyryla i Metodego

  • Dodano: 2021-01-05 06:30, aktualizacja: 2021-01-04 15:35

Za ponad 200 tys. zł wyłoniona w drodze przetargu firma "ABS-Ochrona Środowiska" Sp. z o.o. z Katowic przygotuje projekt przebudowy ulicy Cyryla i Metodego.

Prace projektowe powinny zakończyć się w lipcu 2021 roku, zaś gmina jeszcze w tym roku rozpocznie starania o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji

W projekcie wykonawca uwzględni nie tylko przebudowę nawierzchni jezdni ulicy Cyryla i Metodego, ale również uporządkowanie parkowania, nowe przejścia dla pieszych, uspokojenie ruchu, drogę rowerową oraz dostosowanie peronu przystanków do obowiązujących norm i dodatkowe oświetlenie. Warto podkreślić, że w planach jest przebudowa całego odcinka ulicy Cyryla i Metodego w Bytomiu – Łagiewnikach oraz drogi gruntowej przy numerach 76-84.

Opracowana koncepcja przebudowy zostanie zaprezentowana mieszkańcom w ramach konsultacji społecznych, dzięki czemu będą mogli przedstawić swoje opinie i sugestie związane z planowaną realizacją kolejnej ważnej inwestycji drogowej w Bytomiu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.