Wiadomości z Bytomia

Mundurowi wręczali nagrody na Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym!

  • Dodano: 2024-04-30 10:00

W miniony piętek w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały odbył się kolejny etap, tym razem rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich oraz powiatu tarnogórskiego. Nad przebiegiem zawodów czuwali Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Młodzi znawcy ruchu drogowego

Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody przeprowadzono w Szkole Podstawowej numer 32 w Bytomiu przy ulicy Szymały. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich oraz powiatu tarnogórskiego. Nad przebiegiem zawodów czuwali Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Popularyzowano wśród uczniów zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachęcano do korzystania z rowerów jako środka transportu.

Zachowano wysoki poziom

Jak co roku impreza cieszyła się ogromną popularnością. Uczestnicy zawodów zmierzyli się w konkurencji teoretycznej, gdzie wypełniali test z zakresu wiedzy przepisów o ruchu drogowym, później w konkurencjach praktycznych. Zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności, pokonując na rowerze tor sprawnościowy, wykonując wraz z policjantami czynności związane z udzieleniem pierwszej pomocy. Poziom zmagań był bardzo wysoki, co świadczy o doskonałym przygotowaniu wszystkich uczestników. Ostatecznie wyłoniono najlepszych, którzy awansowali do następnego etapu konkursu. Na zakończenie nagrody zwycięzcom wręczali mundurowi oraz dyrekcja szkoły. 

Mundurowi wręczali nagrody na Turnieju Wiedzy O Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również