Wiadomości z Bytomia

Mundurowi o cyberprzestępczości i demoralizacji nieletnich

  • Dodano: 2019-01-16 09:00

Policjanci z bytomskiej komendy spotkali się z młodzieżą. Stróże prawa odwiedzili szkołę przy ul. Chrobrego. Mundurowi podczas prowadzonej prelekcji przekazali uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przejawów demoralizacji i cyberprzestępczości.

Bytomscy policjanci odwiedzili podstawówkę przy ulicy Chrobrego. W czasie prelekcji mundurowi rozmawiali z uczniami i przekazali informację dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny oraz przejawy demoralizacji. Poruszono temat agresji wśród młodzieży oraz wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Problem cyberprzestępczości

Policjanci przypomnieli uczniom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym tak samo jak stróże prawa. Omówiono skutki posiadania różnych środków psychoaktywnych. Policjanci poruszyli temat cyberprzestępczości. Omówili sytuacje, w których młodzi ludzie padają ofiarą przestępców wykorzystujących internet.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Policjanci przypomnieli o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na plecakach. W szczególności gdy chodzą po zmroku. Mundurowi starali się uwypuklić dzieciom jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas spacerów gdy jest już ciemno oraz poza terenem zabudowanym. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji.


Źródło: KMP Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również