Wiadomości z Bytomia

Miasto pomoże w remoncie dachu sali gimnastycznej

  • Dodano: 2019-01-16 08:30, aktualizacja: 2019-01-16 09:08

Działający od kilkunastu lat w Bytomiu Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Bytomiu stara się o pozyskanie środków na remont dachu sali gimnastycznej. Potrzebne jest ponad 200 tys. zł. Wsparcie już zapowiedział prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który zapewnił, że miasto nie zostawi ośrodka bez pomocy.

Rozmawiałem dzisiaj z Anną Dziąsko, dyrektorem Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Bytomiu zapewniając ją, że może liczyć na wsparcie miasta. W najbliższym czasie podejmiemy decyzję, jakie środki będziemy mogli przekazać na remont dachu sali gimnastycznej - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Początki

Placówka swoją działalność rozpoczęła w 2001 roku. W 2012 roku władze miasta przekazały na potrzeby Ośrodka trzykondygnacyjny budynek po zlikwidowanej szkole przy ulicy Małachowskiego o pow. 2200 m2. Placówka ze środków własnych przeprowadziła generalny remont parteru, a dzięki dotacji z PFRONu i darowiźnie z bytomskiego PEC-u dobudowano windę. Teraz ośrodek stara się o pozyskanie pieniędzy na remont dachu sali gimnastycznej, w której mieszczą się również dodatkowe pomieszczenia na cele rehabilitacyjne.

Ośrodek zawsze mógł liczyć na wsparcie władz miasta. Dzięki pomocy gminy udało się nam wyremontować między innymi klatkę schodową oraz łazienki na parterze i piętrach wraz z wymianą kanalizacji. To ogromna pomoc, dzięki której możemy aktywnie działać i pomagać osobom niepełnosprawnym – mówi Anna Dziąsko, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Bytomiu.

Czym zajmuje się placówka?

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy jest placówką obejmującą kompleksową edukację, rehabilitację i rewalidację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Przebywają tu osoby, w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz chorobami współistniejącymi. Na terenie ośrodka prowadzi się różne rodzaje rehabilitacji i terapii zarówno w formie zajęć indywidualnych jak i grupowych, dostosowanych do potrzeb i możliwości ich uczestników, z realizacją obowiązku szkolnego i przedszkolnego włącznie.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.