Wiadomości z Bytomia

Można już składać wnioski o preferencyjny zakup węgla

  • Dodano: 2022-11-21 06:15, aktualizacja: 2022-11-20 10:48

Bytom przystąpił do programu, w ramach którego uprawnieni mieszkańcy będą mogli kupić węgiel po preferencyjnej cenie 1900 zł brutto za tonę. Wnioski można już składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Węgiel w preferencyjnej cenie przysługuje:

  • gospodarstwom domowym, którym wypłacony został dodatek węglowy;
  • gospodarstwom domowym, których wniosek o dodatek węglowy został pozytywnie rozpatrzony;
  • gospodarstwom domowym, które złożyły wniosek o wypłatę dodatku węglowego i spełniają warunki wskazane w ustawie o dodatku węglowym;
  • gospodarstwom domowym, które wskazały węgiel jako podstawowe źródło ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyła osób, które nabyły węgiel w cenie niższej niż 2 tys. zł brutto za tonę w sezonie grzewczym 2022/2023 - mieszkańcy będą zobowiązani do złożenia stosownej deklaracji pod rygorem odpowiedzialności karnej.

W Bytomiu w trakcie wstępnego szacowania potrzeb mieszkańców przez MOPR chęć zakupu węgla po preferencyjnej cenie zadeklarowało 678 mieszkańców.

Wniosek i co dalej?

Po złożeniu wniosku, MOPR zweryfikuje go, a następnie wyda poświadczenie spełnienia kryteriów. Od poniedziałku, 21 listopada z takim poświadczeniem będzie można zapłacić w kasie MOPR za węgiel (gotówką lub kartą płatniczą), a następnie z fakturą wystawioną przez MOPR będzie można udać się po węgiel do składu Węglokoksu Kraj SA - KWK Bobrek przy ul. Konstytucji 76.

Gmina nie będzie organizowała transportu ze składu węgla do gospodarstwa domowego, mieszkańcy powinni zadbać o transport węgla we własnym zakresie - informują urzędnicy.

Formularze wniosków dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz poniżej.

Jak należy składać wnioski?

  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej - wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym,
  • tradycyjnie (papierowo) wnioski są przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 pokój nr 5 lub 6, od poniedziałku do piątku w godzinach: - poniedziałek: 8.00-16.30, wtorek-czwartek: 8.00-15.00, piątek: 8.00-13.30.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również