Wiadomości z Bytomia

Mniej zgłaszających się do bytomskiej "Jedynki" z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

  • Dodano: 2020-06-04 15:15

W ostatnim tygodniu widzimy, że coraz mniej osób zgłasza się na izbę przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Jeszcze niedawno nasi specjaliści pobierali wymazy od 50 czy nawet 70 osób, teraz zaś jest po kilkanaście, czy wręcz po kilka osób dziennie.

To może być dobry znak na przyszłość, jeśli chodzi o tendencję rozwoju epidemii na Śląsku – mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii.

Warto zaznaczyć, że nasz szpital wciąż pobiera materiał do testów od osób, które zaobserwują u siebie objawy. Rejestracja jest prowadzona od godz. 8.00 do godz. 11.00 pod numerem: 606 326 535.

Od początku marca do 2 czerwca w naszym szpitalu pobrano już około 2400 wymazów, z zakażenie koronawirusem potwierdziło się u 515 osób. Pacjentów hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia było 112, a u 26 potwierdzono COVID-19. Kilkunastu już wypisano jako ozdrowieńców.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Eli

    Tak jest po wyborach znów będzie kwarantanna i przymusowe "kagańce" na twarze! Ja nie głosuje bo nie ma na kogo! Wszyscy dążą tylko do "koryta"!

  • Slavo

    Słuchajcie bytomianie. Dzisiaj będzie u nas prezydent Andrzej Duda. Jest mi po ludzku wstyd, że w ostatnim sondażu wykazano, że około 80 ,% mieszkańców chce na niego głosować. Ludzie czy wy jesteście ślepi? Ten wirus rzucił wam się na mózgi? Przecież nic od niego nie dostaliście i nic nie dostaniecie!! To zwykła marionetka w rękach szalonego Kaczyńskiego który ma was i mnie oczywiście również, głęboko gdzieś. Uruchomcie myślenie i zrozumcie, że każda władza ma nas gdzieś ale władza PiSu i Dudy doprowadza was do ruiny.

  • Mieszkanka..

    Coraz mniej, bo nie robią testów. A wszystko po to żeby odbyły się wybory! Już nie mówię o tym, że dodzwonienie się do SANEPIDU - graniczy z cudem!!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również