Wiadomości z Bytomia

Młodzi golfiści rywalizowali o mistrzostwo Polski

  • Dodano: 2018-07-30 07:45, aktualizacja: 2018-07-27 12:14

Bytom był jednym z nielicznych miast w Polsce, gdzie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywano aż dwie dyscypliny sportowe. Pierwszą były mistrzostwa w łucznictwie, które rozegrano na stadionie GKS Rozbark, zaś wczoraj, 26 lipca zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w golfie.

Młodzi golfiści rywalizowali o mistrzowskie tytuły na polu golfowym Armady Golf Club w Bytomiu – Szombierkach. W imprezie, rozgrywanej od środy, 25 lipca wzięło udział 70 zawodników z 18 klubów golfowych, reprezentujących osiem województw. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli gospodarze turnieju – Armada Golf Club, która wyprzedziła Tokary Golf Club oraz First Warsaw Golf & Country Club. Warto dodać, że reprezentanci województwa śląskiego zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej, co potwierdza, że nasze kluby należą do najlepszych w Polsce.

Organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu to ogromny zaszczyt i prestiż dla miasta. Gościliśmy już najlepszych łuczników, zaś dzisiaj mogę złożyć gratulacje wspaniałym, młodym golfistom, którzy rywalizowali o mistrzowskie tytuły – mówił prezydent Bytomia, Damian Bartyla podczas zakończenia zawodów w Bytomiu. Dziękuję również gospodarzom imprezy, Armadzie Golf Club za profesjonalne przygotowanie zawodów, zaś zawodnikom klubu gratuluję zwycięstwa w klasyfikacji generalnej – dodał prezydent Bartyla.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to cykl imprez sportowych rozgrywanych w randze mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich, w różnych dyscyplinach sportu. Gospodarzem wydarzenia jest co roku inne województwo, a koncepcja imprezy nawiązuje do założeń programu igrzysk olimpijskich. Zawodnicy rywalizują nie tylko o tytuł mistrza Polski w danej dyscyplinie sportu, ale również o punkty dla swoich regionów (gminy, powiatu, województwa) w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.