Wiadomości z Bytomia

Mistrzostwa Bytomia w "wyścigach rowerowych na czas" już za nami!

  • Dodano: 2023-09-27 09:45

W niedzielę w bytomskim parku miejskim imienia Franciszka Kachla odbyła się impreza plenerowa „Wyścigi rowerowe na czas” w ramach miejskiego programu na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów. Jest to profilaktyczny cykl działań, mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników jednośladów. Organizacji festynu podjęła się Komenda Miejska Policji w Bytomiu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wyścigi rowerowe na czas

W niedzielę w bytomskim parku miejskim imienia Franciszka Kachla odbyły się Mistrzostwa Bytomia w „Wyścigach rowerowych na czas”. W tym roku frekwencja dopisała, na starcie stanęło ponad 120 zawodników. Rowerzyści rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, w tym rower górski, które osobiście wręczali przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz policjanci.

To już kolejna impreza pod nazwą „Wyścigi rowerowe na czas”, która odbywa się cyklicznie w parku miejskim, w ramach programu na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów. Jest to wspólna inicjatywa Ośrodka Sportu i Rekreacji i Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Celem imprezy jest zwiększanie bezpieczeństwa wśród użytkowników jednośladów, dlatego bytomscy policjanci zajmujący się profilaktyką podczas organizowanych zawodów przekazywali dzieciom i młodzieży informacje dotyczące bezpiecznej jazdy na rowerze oraz tego, jak należy postępować, aby ograniczyć zdarzenia drogowe. Informowali również, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas jazdy.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Bytomia w "wyścigach rowerowych na czas" już za nami!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również