Wiadomości z Bytomia

Mija 28. rocznica tragicznych wydarzeń w Bytomiu!

  • Dodano: 2020-05-04 08:00, aktualizacja: 2020-05-04 08:21

Minęło 28 lat od tragicznych wydarzeń w Bytomiu.

2 maja 1992 roku zginął na służbie Marek Sienicki

Jak co roku pod obeliskiem upamiętniającym śmierć bytomskiego policjanta stanęła warta honorowa, a kwiaty oraz znicze złożyli przedstawiciele Policji oraz władz miasta.

Marek Sienicki zginął podczas patrolu około godziny 3.00 nad ranem. Wówczas wraz z innym policjantem Zbigniewem Wierzbą na ulicy Woźniaka zauważyli mężczyzn kręcących się wokół zaparkowanego auta dostawczego. Wierzba zatrzymał radiowóz, a Sienicki udał się w ich kierunku, żeby ich wylegitymować. Gdy był w odległości trzech metrów, mężczyźni oddali strzały z pistoletów maszynowych, które wcześniej ukradkiem wyjęli z ortalionowej torby turystycznej.

Marek Sienicki nie miał szans na przeżycie

Miał zaledwie 25 lat. Zginął na miejscu. Sześć kul trafiło go w głowę i klatkę piersiową. Był pierwszym poległym policjantem w III RP. Służbę w Policji pełnił dopiero półtora roku. Studiował zaocznie prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Pozostawił żonę i rocznego synka. Zbigniew Wierzba został postrzelony w brzuch i przeżył tylko dlatego, że mordercy byli przekonani że jest martwy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.