Wiadomości z Bytomia

Mija 28. rocznica tragicznych wydarzeń w Bytomiu!

  • Dodano: 2020-05-04 08:00, aktualizacja: 2020-05-04 08:21

Minęło 28 lat od tragicznych wydarzeń w Bytomiu.

2 maja 1992 roku zginął na służbie Marek Sienicki

Jak co roku pod obeliskiem upamiętniającym śmierć bytomskiego policjanta stanęła warta honorowa, a kwiaty oraz znicze złożyli przedstawiciele Policji oraz władz miasta.

Marek Sienicki zginął podczas patrolu około godziny 3.00 nad ranem. Wówczas wraz z innym policjantem Zbigniewem Wierzbą na ulicy Woźniaka zauważyli mężczyzn kręcących się wokół zaparkowanego auta dostawczego. Wierzba zatrzymał radiowóz, a Sienicki udał się w ich kierunku, żeby ich wylegitymować. Gdy był w odległości trzech metrów, mężczyźni oddali strzały z pistoletów maszynowych, które wcześniej ukradkiem wyjęli z ortalionowej torby turystycznej.

Marek Sienicki nie miał szans na przeżycie

Miał zaledwie 25 lat. Zginął na miejscu. Sześć kul trafiło go w głowę i klatkę piersiową. Był pierwszym poległym policjantem w III RP. Służbę w Policji pełnił dopiero półtora roku. Studiował zaocznie prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Pozostawił żonę i rocznego synka. Zbigniew Wierzba został postrzelony w brzuch i przeżył tylko dlatego, że mordercy byli przekonani że jest martwy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również