Wiadomości z Bytomia

Mieszkaniec Szombierek palił starymi meblami. Natychmiastowa interwencja Straży Miejskiej

  • Dodano: 2022-11-25 06:30, aktualizacja: 2022-11-24 17:55

Strażnicy miejscy nałożyli mandat na mieszkańca Szombierek, który spalał w piecu niedozwolone materiały. Kontrolę paleniska przeprowadzono po zgłoszeniu mieszkańców, którzy zaniepokojeni wydobywającym się z komina gryzącym dymem, zawiadomili służby miejskie.

Funkcjonariusze, którzy skontrolowali pomieszczenie, znaleźli przygotowane do spalenia płyty meblowe, a sam właściciel przyznał bez ogródek, że pali nimi w swoim trzydziestoletnim piecu.

Palił w piecu starymi meblami. Straż Miejska zareagowała natychmiast

Straż Miejska przypomina, że od ponad 4 lata obowiązuje  tzw. uchwała antysmogowa, która  określa rodzaje instalacji do spalania paliw w szczególności, kotły CO, kominki oraz piece, które służą do ogrzewania naszych domów i mieszkań.

Uchwała ta wprowadza końcowe terminy eksploatacji starszych kotłów CO, kominków i pieców oraz tych, które nie posiadają tabliczek znamionowych, a ich eksploatacja rozpoczęła się przed wrześniem 2017 r. Strażnicy Miejscy szczególną uwagę zwracają na kotły CO wyprodukowane w 2006 r. i starsze lub nieposiadające tabliczek znamionowych, których eksploatacja jest już zabroniona.

Kontrole w różnych częściach miasta

Wraz z okresem grzewczym, rozpoczęły się kontrole pieców domowych i przydomowych kotłowni. Tylko w okresie od 14 do 21 listopada bytomska Straż Miejska przeprowadziła 17 kontroli w Stolarzowicach, Górnikach i Miechowicach.  Pierwsze kontrole nie wykazały przypadków łamania przepisów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Palacz w piecu

    Po prostu sąsiedzi byli że ma czym palić a oni nie i wezwali "obibokow" a sam Prezes Kaczyński powiedział że można palić wszystkim poza oponami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również