Wiadomości z Bytomia

Miasto chce rozwijać bazę sportowo-rekreacyjną oraz kulturalną w Łagiewnikach

  • Dodano: 2022-01-13 06:30, aktualizacja: 2022-01-12 20:56

We wtorek, 11 stycznia prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podczas spotkania z proboszczem parafii ks. Jarosławem Olesiem i Parafialną Radą Ekonomiczną, zadeklarował wsparcie finansowe dla obiektu, który obecnie wymaga sporych nakładów finansowych, aby ponowie mógł służyć mieszkańcom Łagiewnik.

Miasto wesprze modernizację ośrodka

- W każdej dzielnicy podejmujemy działania mające na celu rozwój infrastruktury sportowej i kulturalnej. Taką szansę widzimy w przypadku Parafialnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Armii Krajowej, który wymaga natychmiastowych inwestycji, dlatego miasto chce się zaangażować i wesprzeć modernizację ośrodka - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Podczas spotkania z proboszczem parafii oraz Parafialną Radą Ekonomiczną podtrzymałem złożoną wcześniej deklarację związaną z przekazaniem części środków pieniężnych pozyskanych ze sprzedaży terenów po byłym obiekcie ŁKS-u Łagiewniki na dofinansowanie ośrodka POKiS - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Parafialny Ośrodek Kultury i Sportu im. bł. ks. Józefa Czempiela powstał przy parafii pw. św. Jana Nepomucena w Łagiewnikach w 2004 roku. Od początku jego powstania w jego działalność zaangażowali się mieszkańcy Łagiewnik, którzy wspólnie z parafią pw. św. Nepomucena dbali o ośrodek, remontowali go oraz organizowali w nim imprezy. Obiekt, na którym odbywały się wydarzenia dzielnicowe, festyny czy zajęcia dla dzieci i młodzieży, wymaga obecnie modernizacji, która umożliwiłaby jego w pełni wykorzystanie. Pomoc gminy jest szansą dla tego obiektu na drugie życie.

- Chcemy, aby ten obiekt ponownie tętnił życiem, odbywały się tam zawody sportowe, festyny, a także działalność kulturowa. To miejsce mogłoby stać się centrum organizacji pozarządowych w Łagiewnikach - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. - Zainteresowanie obiektem wyrazili również bytomscy harcerze, co z pewnością mogłoby wpłynąć na aktywizację tego miejsca - podkreśla Adam Fras.

W kolejnym tygodniu prezydent Bytomia zaplanował ponowne spotkanie z przedstawicielami Parafialnej Rady Ekonomicznej przy parafii pw. św. Jana Nepomucena w Łagiewnikach. Celem spotkania będzie omówienie szczegółów związanych z możliwą formą prowadzenia działalności w obiekcie Parafialnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Armii Krajowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również