Modernizacja trybuny na obiekcie GKS Rozbark jest konieczna. Takie zalecenia wydał PINB ze względu na pogarszający się stan techniczny trybuny oraz bezpieczeństwo kibiców – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.
23 czerwca ogłosiliśmy przetarg na realizację koniecznych robót naprawczych, które poprawią stan infrastruktury na obiekcie – dodaje Adam Fras.
Naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima realizowana będzie w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. W ramach przewidzianych prac wyłoniony w drodze przetargu wykonawca będzie musiał rozebrać, a następnie odtworzyć mur oporowy trybuny, wyremontować strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczyć ją antykorozyjnie. Ponadto konstrukcja zadaszenia zostanie oczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą przejdą remont, zaś skarpa zostanie wyprofilowana.
Warto podkreślić, że naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark jest konieczna, aby móc zrealizować kolejny etap inwestycji, czyli przebudowę boiska treningowego na stadionie. Wynika to przede wszystkim z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względów na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców. Tym samym zanim rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu konieczne było wykonanie ekspertyzy technicznej trybuny głównej oraz określenia niezbędnych napraw na obiekcie.
Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 6 tygodni na realizację wszystkich robót na trybunie – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.
Remont trybuny umożliwi nam przejście do kolejnego etapu związanego z przebudową boisk – podkreśla Adam Fras.
Złożyliśmy do Ministerstwa Sportu wniosek o dofinansowanie tej części inwestycji. Po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu niezwłocznie przystąpimy do ogłoszenia przetargu na przebudowę boiska treningowego – dodaje Michał Bieda.
Przypomnijmy, że w ramach projektu złożonego w budżecie obywatelskim ma zostać wykonane pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej do gry w piłkę nożną, urządzenia sportowe tj. bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty oraz ogrodzenie, ciągi komunikacyjne tj. chodniki i place, odwodnienie boiska oraz oświetlenie.