Wiadomości z Bytomia

Jak rozmieścić krzesełka w hali lodowiska w Bytomiu? Pomóż wybrać układ krzesełek

  • Dodano: 2020-04-27 14:15

Prace na placu budowy hali lodowiska mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa cały czas postępują. Roboty wewnątrz hali są zaawansowane. Teraz pora zadbać o wystrój. Który z zaproponowanych układów krzesełek najbardziej pasuje do nowej hali? O zdanie Urząd Miasta pyta bytomian.

  • Krzesełka na trybunach w hali nowego lodowiska będą miały barwy Polonii Bytom – niebiesko-czerwone.

Wykonawca przedstawił Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Bytomiu trzy wizualizacje przedstawiające układ krzesełek w powstającym obiekcie. Zanim jednak podejmiemy decyzję, chcemy poznać zdanie bytomian. Dlatego zapraszamy każdego bytomianina do wyrażenia swojej opinii w głosowaniu na Facebooku - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia;

  • Zagłosować można TUTAJ. Internetowe głosowanie potrwa do 4 maja.

Co się dzieje na placu budowy?

Nie ma żadnych opóźnień na placu budowy lodowiska przy ul. Pułaskiego. Na placu budowy trwają prace murarskie ścian nośnych w części wschodniej hali sąsiadującej z budynkiem administracyjnym oraz ścian działowych na piętrze we wschodnim skrzydle hali lodowiska. Ponadto wykonawca przystąpił do prac we wschodniej części hali związanych z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej zewnętrznej, a także kanalizacji wewnątrz hali. Ponadto od strony zachodniej zakończyła się już realizacja kanalizacji sanitarnej. Warto dodać, że zakończone zostały także prace wyburzeniowe kontenerów szatniowych oraz budynku starej kotłowni, jak również cały czas trwają prace w budynku administracyjnym, gdzie prowadzone są roboty związane ze skuwaniem tynków oraz wzmacnianiem konstrukcji ścian budynku elementami stalowymi.

Wykonawca przystąpił również do prac ciesielskich, w ramach których przygotowana jest konstrukcja – deskowanie – pod trybuny w nowej hali lodowiska. To właśnie tam po zakończeniu budowy trybun zostaną zainstalowane krzesełka w kolorze niebiesko-czerwonym.

Przypomnijmy, że podpisana w czerwcu 2019 roku umowa na budowę nowej hali lodowiska przewiduje, że nowoczesne lodowisko powstanie do września 2021 roku. Warto podkreślić, że miasto na budowę nowoczesnej hali lodowiska o wartości 40 mln zł otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania.

Jak będzie wyglądała nowa hala lodowiska?

Główna konstrukcja nośna bytomskiego lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej. Dach ma być wsparty na dźwigarach z drewna klejonego, a elewacja zostanie wykonana z płyt warstwowych. Istniejący budynek szatniowo-administracyjny zostanie nie tylko zmodernizowany, ale przede wszystkim wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość.

Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię. Obiekt będzie spełniał również wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa.

Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.