Wiadomości z Bytomia

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych

  • Dodano: 2020-12-08 07:00, aktualizacja: 2020-12-07 17:55

Z powodu pandemii w tym roku wolontariusze odwiedzą samotne osoby, dostarczając im kolację wigilijną bezpośrednio do ich domów.

Każda samotna osoba, której sytuacja życiowa lub materialna nie pozwala, by spędzić Wigilię w gronie najbliższych, może zgłosić chęć przyjęcia paczki ze świątecznymi potrawami.

W ostatnich latach tysiące osób zasiadało przy wigilijnym stole, biorąc udział w Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Pandemia sprawiła, że w tym roku wolontariusze sami odwiedzą samotne osoby.

Akcja odbędzie się 24 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00

Wszystko po to, by pomimo trudnych dla każdego obostrzeń, poczuć prawdziwe święta Bożego Narodzenia i podzielić się z samotnymi osobami, nie tylko posiłkiem, ale też dobrym słowem i życzeniami.

Fundacja Wolne Miejsce uruchomiła specjalną infolinię, na którą mogą zadzwonić samotne osoby, które ze względu na sytuację życiową lub materialną, nie mogą wziąć udziału w wieczerzy wigilijnej w gronie najbliższych. Infolinia jest czynna od 5 do 20 grudnia przez całą dobę pod numerem telefonu 32 723 28 28.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Wolne Miejsce i Metropolia GZM

Wspierają je prezydenci i burmistrzowie 13 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Fundacja zaprasza również do wypełnienia wolnego miejsca wolontaryjnego.

- Pragnę zapewnić, że każda osoba, która czuje chęć uczynienia czegoś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, odnajdzie się w naszym fundacyjnym gronie. Wiem o tym, bo każdy z wielkanocnych kierowców, zawożąc śniadania wielkanocne, wrócił z wiosennej akcji poruszony tym, jak wiele radości dawał wręczając każdą świąteczną paczkę – mówi Mikołaj Rykowski, prezes i założyciel fundacji.

Wielu wolontariuszy fundacji, a nawet dzisiejszych liderów działów organizacyjnych, to byli goście wydarzeń wigilijnych czy wielkanocnych. Są żywym przykładem, że z przytłaczającej samotności można się wydostać, zyskując jednocześnie okazję do wykorzystania swoich dotychczasowych umiejętności, zdobywania nowych i pomnażania - często ukrytych - talentów.

Więcej informacji dotyczących wolontariatu oraz wsparcia działań Fundacji - WOLNE MIEJSCE

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.