Wiadomości z Bytomia

Medale dla bytomskich karateków. Wielki sukces zawodników MUKS Bytom

• Dodano: 2022-10-25 06:45, aktualizacja: 2022-10-25 07:02

Podczas trwających od 20 października mistrzostw Europy bytomscy karatecy wywalczyli medale. Pięcioro zawodników MUKS Bytom reprezentowało Polskę podczas XXVI Mistrzostw Europy w Karate Fudokan.

Potrójne mistrzostwo Europy oraz tytuł najlepszego zawodnika czempionatu wywalczył Michał Sowa. We włoskim Rimini znakomicie poradziła sobie również Maria Wysogląd broniąc tytułu mistrzyni Europy w kata indywidualnym, a dodatkowo zdobywając srebrny medal drużynowo.

Wielki sukces bytomskich karateków

Młodsi zawodnicy również zaprezentowali się doskonale. Anna Popławska zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym juniorek. Kacper Pogoda przywiózł do Bytomia złoto w kata drużynowym juniorów oraz brąz w kumite drużynowym. Magdalena Różyło wywalczyła srebro w kumite drużynowym kadetek.

Jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych. Turniej był mocno obsadzony - startowało przeszło 1200 zawodników z 42 krajów. Teraz przygotowujemy się do najważniejszej imprezy jaką będą grudniowe mistrzostwa świata wszystkich stylów karate tradycyjnego" - powiedział Janusz Sowa, główny trener klubu.