Wiadomości z Bytomia

Linia 830 zawieszona. Przewoźnik nie podpisał umowy z ZTM

  • Dodano: 2022-07-12 06:30, aktualizacja: 2022-07-11 22:36

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, 11 lipca wprowadzone zostały ograniczenia w komunikacji miejskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Obejmą one 9 linii autobusowych, w tym m.in. linię autobusową nr 830 łączącą Bytom z Chorzowem i Katowicami. Konieczność wprowadzenia zmian wynika z faktu, że przewoźnik, który wygrał przetarg na obsługę linii komunikacji pasażerskiej, nie podpisał umowy, tym samym zrezygnował z realizacji zadania.

ZTM informuje, że w związku z tą sytuacją wdraża takie modyfikacje, które dla pasażerów będą oznaczać minimum niedogodności. Zmiany objęły więc te linie, które cechują się niską frekwencją i takie, dla których istnieje alternatywa w postaci innych połączeń. Modyfikacje zaczną obowiązywać 11 lipca na 9 liniach autobusowych. Część z nich zostanie zawieszona (653, 830, 912, 913), a na innych wprowadzona zostanie rzadsza częstotliwość połączeń (297, 662, 688, 910, T-11).

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje również, że sytuacja kadrowa firm przewozowych jest dynamiczna i wraz z jej poprawą połączenia będą przywracane. ZTM na bieżąco dostosowuje rozkłady jazdy do możliwości przewoźników i tym samym nie wyklucza wprowadzenia kolejnych zmian. Z tego powodu warto śledzić stronę internetową organizatora transportu, na której publikowane są najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej (https://rj.metropoliaztm.pl/news/)

Komentarze (2)    dodaj »

  • Aneta

    Znów będzie rano problem wejść do M3 na dworcu w Bytomiu.. I jazda jak sardynki w puszce, ech

  • alan

    Spokojnie, póki co sa wakacje i studenci jeszcze nie jeżdżą, później sie zacznie "jazda bez trzymanki"...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również