Wiadomości z Bytomia

Lato z wąskotorówką

  • Dodano: 2023-06-20 09:30

Znany jest już letni rozkład jazdy kolei wąskotorowej, według którego pociągi Górnośląskich Kolei Wąskotorowych będą kursować do 10 września.

Pociągami prowadzonymi lokomotywą spalinową na trasie Bytom - Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie pojedziemy w soboty, niedziele i święta. Z kolei w niedziele i święta będzie okazja przejechać się parowozem na odcinku Bytom Karb Wąskotorowy -Tarnowskie Góry. Do tego, co niedzielę na terenie stacji Bytom Karb Wąskotorowy o 11.40 i 14.40 na chętnych czekać będą przewodnicy gotowi oprowadzić i opowiedzieć o historii wąskiej kolei.

Lato z wąskotorówką

Pociągi prowadzone lokomotywą spalinową kursować będą z Bytomia do Miasteczka Śląskiego, a po drodze zatrzymają się m.in. na historycznej stacji Bytom Karb Wąskotorowy, w Suchej Górze w pobliżu Rezerwatu Segiet, koło Zabytkowej Kopalni Srebra oraz przy Zalewie Nakło-Chechło.

Bilety na jedną strefę w cenie 20 zł normalny oraz 15 zł ulgowy można nabyć u obsługi pociągu lub na stronie sgkw.eu. Rowery i wózki, przewożone będą bezpłatnie w wagonie bagażowym.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie sgkw.eu.

wąskotorówka bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również