Wiadomości z Bytomia

"Kwiaty na Kamieniach": 30 lat pięknej tradycji!

  • Dodano: 2024-06-05 12:45

Festiwal Kwiatów na Kamieniach to nie tylko muzyka i poezja. To również historia o ludziach, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą coś wyjątkowego. W tym roku festiwal obchodzi 30-lecie, a z tej okazji odbędzie się wyjątkowe spotkanie z autorem jego monografii - Wiesławem Ciecieręgą.

Od inspiracji do realizacji: Historia festiwalu

W swojej książce "30 kwiatów" Ciecieręga opisuje początki festiwalu, jego ewolucję i wpływ na życie kulturalne Bytomia i całego Śląska. To opowieść o inspiracji, ambicji, młodości i optymizmie, ale również o wyzwaniach i trudnościach, z którymi musieli mierzyć się organizatorzy.

Wieczór autorski Wiesława Ciecieręgi odbędzie się już w tę sobotę (8 czerwca) o godzinie 17:00 w ramach XXXIII Festiwalu Kwiatów na Kamieniach. Podczas spotkania będzie można nie tylko posłuchać wspomnień autora, ale również zobaczyć archiwalne zdjęcia i filmy z festiwalu. To również doskonała okazja do spotkania się z innymi miłośnikami festiwalu i do wspólnego świętowania jego 30-lecia.

"Kwiaty na Kamieniach": Nie tylko festiwal, ale idea

To idea tworzenia piękna w trudnych czasach, idea łączenia ludzi poprzez sztukę i idea dawania nadziei. Inspiruje od 30 lat i z pewnością będzie inspirować jeszcze dłużej. 

"Kwiaty na Kamieniach": 30 lat pięknej tradycji!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również